Այսօր արդեն մեր նավը հասել է խաղաղ նավահանգստի. ՔՊ քարոզարշավն Աջափնյակում
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը նախընտրական քարոզարշավը մայիսի 14-ին շարունակել է Երևանի Աջափնյակ վարչական շրջանում։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Աջափնյակի բնակիչները հանդիպման ընթացքում հուշանվեր-նավ են նվիրել արձակուրդում գտնվող վարչապետ, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության նախագահ Նիկոլ Փաշինյանին։
Նրա խոսքով՝ քաղաքացիները նվերը հանձնելուց խնդրել են «փոթորկվող օվկիանոսում գտնվող մեր նավը խաղաղ նավահանգիստ հասցնել»։
«Իմ հիմնական ասելիքն այս նախընտրական ողջ գործընթացում հենց դրա մասին է և իրականում իմ ամենամեծ ուղերձը նրա մասին է, որ, ի վերջո, ինչպես պայմանավորվել ենք 2021 թվականին, այսօր արդեն մեր նավը հասել է խաղաղ նավահանգստի»,-ասել է Փաշինյանը։
Այդուհանդերձ, ըստ նրա, հաստատված խաղաղությունը բոլոր հնարավոր կողմերից, տարբեր ձևերով թիրախավորվում է, մինչդեռ՝ զգալի է ակնհայտ ու աներկբա, որ հաստատված իննամսյա խաղաղությունը Հայաստանի ժողովրդի հիմնական ուրախությունն է։
Փաշինյանն ընդգծել է, որ 2025 թվականը ՀՀ պատմության մեջ առաջին տարին է, երբ, ի տարբերություն նախկին իշխանությունների օրոք տեղի ունեցած արտագաղթի, հայության ներգաղթ է սկսվել։ Նա կոչ է արել ընտրողներին ակտիվ մասնակցություն ունենալ առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին՝ գիտակցելով, որ նույնիսկ մեկ մարդու ձայնը վճռորոշ է լինելու։
Այնուհետև Փաշինյանը շրջել է թաղամասում, հանդիպել ու զրուցել, ինչպես նաև լուսանկարվել բնակիչների հետ։
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունն ընտրություններին մասնակցում է 16 համարի ներքո՝ «Տե՛ր կանգնիր խաղաղությանը» կարգախոսով։ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը ԿԸՀ է ներկայացրել 283 թեկնածուից կազմված ընտրական ցուցակ, ինչպես նաև ազգային փոքրամասնությունների 10 թեկնածուից բաղկացած ցուցակ։

Сегодня наш корабль уже достиг мирной гавани: кампания партии «Гражданский договор» в Ачапняке
Партия «Гражданский договор» 14 мая продолжила предвыборную агитацию в административном районе Ачапняк города Еревана.
Как передает Арменпресс, в ходе встречи жители Ачапняка вручили сувенирный корабль находящемуся в отпуске премьер-министру, председателю правления партии «Гражданский договор» Николу Пашиняну.
По его словам, вручая подарок, граждане попросили «привести наш корабль, находящийся в штормящем океане, в мирную гавань».
«Моя основная речь на протяжении всего этого предвыборного процесса как раз об этом, и на самом деле мое главное послание заключается в том, что в конечном итоге, как мы и договаривались в 2021 году, сегодня наш корабль уже достиг мирной гавани», — сказал Пашинян.
Тем не менее, по его словам, установившийся мир подвергается нападкам со всех возможных сторон и в различных формах, в то время как очевидно и бесспорно, что установившийся девятимесячный мир является главной радостью народа Армении.
Пашинян подчеркнул, что 2025 год стал первым в истории Армении годом, когда, в отличие от эмиграции, происходившей при прошлых властях, началась иммиграция армян. Он призвал избирателей принять активное участие в предстоящих парламентских выборах, осознавая, что голос даже одного человека будет решающим.