«Բոլորին դեմ եմ» կուսակցությունը Կարապի լճի տարածքում իրականացրեց «Ջուր ծեծելու» ակցիան
«Բոլորին դեմ եմ» կուսակցությունը Հայաստանում հունիսի 7-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրությունների նախընտրական քարոզարշավի շրջանակում մայիսի 14-ին Կարապի լճի տարածքում իրականացրեց «Ջուր ծեծելու» ակցիան։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ակցիայից մի քանի ժամ առաջ կուսակցությունը հաղորդագրություն էր տարածել՝ նշելով, որ վաղ առավոտյան Կարապի լիճը դատարկվել է։ Նրանք նավակ էին բերել իրենց հետ, որի մեջ ջուր լցրեցին և իրագործեցին իրենց գաղափարը։
Կուսակցության ներկայացուցիչ Իշխան Գևորգյանի խոսքով՝ «Բոլորին դեմ եմ»-ը միակ ազնիվ ուժն է, որն իրերն իրենց անուններով է կոչում։
«Այս կանոնով ընտրություններին մասնակցող բոլոր ուժերին մերժում ենք, որովհետև այս կանոնով հաղթողը դառնալու է սուպերվարչապետ, ընդդիմությունն էլ աշխատելու է նույն կերպ, ինչպես վերջին հինգ տարում. ոչ մի դեր չի ունենալու։ Մենք առաջարկում ենք գալ, փոխել համակարգը, խաղի կանոնները, փոքր ուժերին մասնակցելու շանս ևս տալ, վերացնել կայուն մեծամասնություն երկրորդ փուլի գաղափարը, որը Մուսոլինիի ժամանակ է եղել, բերել մահակը՝ բոլորին դեմ քվեաթերթիկը, որը մեր հայրերի ժամանակ եղել է»,-ասաց նա։
Գևորգյանը շեշտեց՝ փոքր ուժ ասելով՝ նկատի ունի նաև իրենց։ «Ես տեսնում եմ շատ լավ մարդկանց, որոնք Հայաստանում փոփոխություն անելու համար մտել են այս կամ այն ուժ և փոխանակ փոխեն ինչ-որ բան, փոփոխություններ կատարեն, այդ ուժն է նրանց փոխել։ Ցանկանում եմ՝ այդ մարդիկ շանս ունենան, իրենց ուժով ներկայանան, ինչպես բազում ուժեր։ Մենք հույս ունենք հասնել բոլոր այն քաղաքացիներին, որոնք բոլորին դեմ են, և մենք վստահ ենք, որ նրանք անցողիկ շեմից մի քանի անգամ շատ են։ Ուզում ենք հայտնվել խորհրդարանում այնպես, որ ոչ մի ուժ չհատի 50 տոկոսից ավելին»,-ասաց Գևորգյանն ու հավելեց՝ ներկայացնում են այն քաղաքացիներին, որոնք բոլորին դեմ են, և չեն կարող նրանց ձայներով պատգամավոր աշխատել։
Նա ասաց, որ հաջողության չհասնելու պարագայում մանդատը վայր են դնելու, ստացվում է՝ պարտվելու են, բայց շարունակելու են պայքարն ազատ քաղաքացիների հետ։
«Բոլորին դեմ եմ» կուսակցությունը ԿԸՀ է ներկայացրել 87 հոգանոց ցուցակ։ Կուսակցության ներկայացուցիչներն հայտարարել են, որ իրենց կուսակցությունը ինքնալուծարվող է, իսկ իշխանության գալու դեպքում 100 օրվա ընթացքում կիրականացնեն իրենց խոստումները և հրաժարական կտան, որպեսզի տեղի ունենան նոր ընտրություններ։ Կուսակցության վարչապետի թեկնածուն իրավապաշտպան Նինա Կարապետյանցն է, որը, հաղթանակի դեպքում, կգլխավորի 100-օրյա կառավարությունը և կպարտավորվի դրանից հետո 10 տարի չզբաղվել քաղաքականությամբ։

Партия «Я против всех» провела у ереванского Лебединого озера акцию «Переливание из пустого в порожнее»
Партия «Я против всех» в рамках предвыборной кампании к парламентским выборам в Армении 7 июня провела 14 мая у ереванского Лебединого озера акцию «Переливание из пустого в порожнее»
По сообщению Арменпресс, за несколько часов до акции партия распространила сообщение о том, что рано утром Лебединое озеро опустело. Они привезли с собой лодку, которую наполнили водой, и стали молотить по ней руками пр.
По словам представителя партии Ишхана Геворгяна, «Я против всех» — единственная честная сила, которая называет вещи своими именами.
Он заявил, что партия «Я против всех» отвергает любые силы, участвующие в выборах по этому правилу, потому что по этому правилу победитель станет суперпремьер-министром, а оппозиция будет действовать так же, как и в последние пять лет, ей не будет места. Партия «Я против всех» предлагает изменить систему, правила игры, дать шанс малым силам, устранить идею стабильного большинства во втором туре, которая существовала во времена Муссолини, ввести в бюллетень для голосования дубинку - против всех, которая существовала раньше.
Геворгян подчеркнул, что, говоря о малых силах, он имеет в виду и себя. «Я вижу очень хороших людей, которые присоединились к той или иной силе, чтобы изменить ситуацию в Армении, но вместо того, чтобы что-то изменить, внести изменения, эта сила меняет их. Я хочу, чтобы у этих людей был шанс, чтобы они проявили себя со своей силой, как и многие другие силы. Мы надеемся достучаться до всех тех граждан, которые против всех, и мы уверены, что их в несколько раз больше, чем проходной порог. Мы хотим появиться в парламенте таким образом, чтобы ни одна сила не набрала более 50% голосов», — сказал Геворгян и добавил, что они представляют тех граждан, которые против всех и не могут, используя свои голоса работать депутатами.
Он сказал, что если им не удастся добиться успеха, они откажутся от своего мандата, получится, что они проиграют, но они продолжат борьбу со свободными гражданами.
8 мая началась предвыборная кампания к парламентским выборам, которые состоятся в Армении 7 июня и продлятся до 5 июня. Для участия в выборах зарегистрировались 19 политических сил: 2 блока и 17 партий.
Партия «Я против всех» представила в Центральную избирательную комиссию список из 87 человек. Представители партии заявили, что партия самораспускается, и если придет к власти, то выполнит свои обещания в течение 100 дней и уйдет в отставку, чтобы можно было провести новые выборы. Кандидатом от партии на пост премьер-министра является правозащитница Нина Карапетянц, которая в случае победы возглавит правительство на 100 дней, а потом обязуется не заниматься политикой в ​​течение 10 лет.