Հաղթանակի զբոսայգի և Եռաբլուր. «Լուսավոր Հայաստան»-ը հայտարարել է քարոզարշավի երկրորդ օրվա անելիքները
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության ներկայացուցիչները մայիսի 9-ին՝ քարոզարշավային երկրորդ օրը՝ Հաղթանակի և խաղաղության տոնի առիթով, կայցելեն Հաղթանակի զբոսայգի և Եռաբլուր զինվորական պանթեոն։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նշված է կուսակցության ֆեյսբուքյան էջում։
Քաղաքական ուժը մայիսի 8-ին իր նախընտրական քարոզարշավը սկսել է Երասխից, ապա Աղվերանում կուսակցության ներկայացուցիչներ Էդմոն Մարուքյանը և Կարպիս Փաշոյանը «Ռեստարտ» քաղաքացիական-երիտասարդական հիմնադրամի կազմակերպած «Ռեֆորում 2026»-ի ընթացքում պատասխանել են երիտասարդների հարցերին՝ անվտանգությունից ու արտաքին քաղաքականությունից մինչև կրթություն և պետության ապագայի տեսլական՝ ընդգծելով, որ քաղաքականությունը չի կարող կառուցվել առանց այն սերնդի, որը ապագայում որոշումներ է կայացնելու։
«Եթե Երասխը խորհրդանշում է Հայաստանի ինքնիշխանության և անվտանգության մարտահրավերները, ապա երիտասարդներն այն ուժն են, որը պետք է այդ ինքնիշխանությունը վերածի կայուն ու մրցունակ պետության»,- համոզված են կուսակցության ներկայացուցիչները:
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը հանդես է գալիս «Պաշտպանի՛ր ինքնությունդ» նախընտրական կարգախոսով, քվեաթերթիկի համարը 19-ն է։

Парк Победы  и пантеон «Ераблур»: партия «Просвещенная Армения» представила свои шаги во второй день кампании
Представители партии «Просвещенная Армения» 9 мая — во второй день предвыборной кампании, по случаю Праздника победы и мира — посетят парк Победы  и военный пантеон «Ераблур». Как сообщает Арменпресс, об этом говорится на странице партии в Facebook.
8 мая политическая сила начала свою предвыборную кампанию из Ерасха, после чего в Агверане представители партии Эдмон Марукян и Карпис Пашоян в ходе организованного гражданско-молодежным фондом «Рестарт» форума «Рефорум 2026» ответили на вопросы молодежи — от безопасности и внешней политики до образования и видения будущего государства, подчеркнув, что политика не может строиться без того поколения, которое в будущем будет принимать решения.
«Если Ерасх символизирует вызовы суверенитету и безопасности Армении, то молодежь — это та сила, которая должна превратить этот суверенитет в стабильное и конкурентоспособное государство», — убеждены представители партии.
Партия «Просвещенная Армения» выступает с предвыборным лозунгом «Защити свою идентичность», в избирательном бюллетене она значится под номером 19.