Ակտիվություն սոցցանցերում, բակային հանդիպումներ. «Նոր ուժ»-ը՝ քարոզարշավի իր ռազմավարության մասին
«Կառուցենք կարգին երկիր» կարգախոսով հանդես եկող «Նոր ուժ» ռեֆորմիստական կուսակցության համար Հայաստանում հունիսի 7-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրությունների քարոզարշավը մեկնարկել է ոչ թե մայիսի 8-ին՝ քարոզարշավի պաշտոնական մեկնարկի օրը, այլ շատ ավելի վաղ։
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում կուսակցության նախընտրական ցուցակի երկրորդ համար Հակոբ Կարապետյանն ընդգծեց՝ թեև քարոզարշավը պաշտոնապես մեկնարկել է մայիսի 8-ից, շատ քաղաքական ուժեր, ինչպես նաև իրենց ուժը, քարոզարշավը դեռ շատ ավելի վաղ էին սկսել։
«Շատ քաղաքական ուժեր՝ այդ թվում մենք, օրենքի շրջանակներում ներկայացրել ենք մեր քաղաքական ուժի պատկերացումները եղած իրավիճակի և մեր առաջարկների վերաբերյալ։ Մասնավորապես, մեր ուժի առաջնորդ Հայկ Մարությանը իր սոցիալական ցանցերի էջերում հրապարակում է  հումորային էլեմենտներ պարունակող կամ այդպիսիք չպարունակող հոլովակներ»,-ասաց նա՝ նշելով, որ այդ հոլովակների հրապարակումը ևս նախընտրական քարոզչության մաս են։
Կարապետյանի խոսքով՝ իրենց ուժը շարունակելու է քարոզարշավը ոչ միայն սոցիալական մեդիայում ակտիվությամբ, այլ նաև բակային հանդիպումներ անցկացնելով մայրաքաղաք Երևանում և երկրի այլ բնակավայրերում։
Նա նշել է, որ իրենց ֆինանսական ռեսուրսները շատ չեն, հետևաբար փորձելու են սուղ միջոցները մաքսիմալ արդյունավետ օգտագործել։
«Նոր ուժ» կուսակցության կարևորագույն ծրագրերից է երիտասարդ ընտանիքներին, աշխատող մարդկանց կյանքում զգալի փոփոխություն մտցնելը։ «Մենք առհասարակ աշխատանքային իրավունքի հեղափոխական վերանայում ենք առաջարկում»,-հավելեց նա։
«Նոր ուժ»  կուսակցության վարչապետի թեկնածուն Երևանի նախկին քաղաքապետ Հայկ Մարությանն է:
«Նոր ուժ» կուսակցության նախընտրական ծրագրի հիմնական 7 դրույթներն են.
1.      Եվրոպականացումը՝ որպես զարգացման և արտաքին քաղաքականության գերակայություն։
2.      Արգելել օնլայն խաղատները և շահումով խաղերը։
3.      Կտրուկ ավելացնել բազմազավակ ընտանիքներին տրվող արտոնությունները (֏5մլն նպաստ՝ 3-րդ և յուրաքանչյուր հաջորդ երեխային)։
4.      Զարկ տալ սոցիալական բնակարանաշինությանն ու թարմացնել բնակֆոնդը։
5.      Հարկային բեռի թեթևացում (շրջանառության հարկ՝ 5%  ներկայիս 10%-ի փոխարեն, շրջհարկի առավելագույն շեմը դարձնել ֏200 մլն)։

Активность в социальных сетях, дворовые встречи: партия «Новая сила» представила свою стратегию в рамках кампании
Для реформистской партии «Новая сила», выступающей под лозунгом «Построим нормальную страну», предвыборная кампания к намеченным на 7 июня парламентским выборам в Армении стартовала не 8 мая — в день официального начала агитации, а гораздо раньше.
В беседе с Арменпресс второй номер в предвыборном списке партии Акоп Карапетян отметил, что хотя официально кампания началась 8 мая, многие политические силы, включая их партию, начали агитацию еще задолго до этого.
«Многие политические силы, в том числе и мы, в рамках закона представляли видение нашей политической силы относительно сложившейся ситуации и наши предложения. В частности, лидер нашей силы Айк Марутян публикует на своих страницах в социальных сетях ролики, как содержащие юмористические элементы, так и без них», — сказал он, отметив, что публикация этих видео также является частью предвыборной агитации.
По словам Карапетяна, их сила продолжит кампанию не только активностью в социальных медиа, но и проведением дворовых встреч в столице Ереване и других населенных пунктах страны.
Он отметил, что их финансовые ресурсы невелики, поэтому они постараются максимально эффективно использовать ограниченные средства.
Одной из важнейших программ партии «Новая сила» является внесение значительных изменений в жизнь молодых семей и работающих людей.
«Мы предлагаем в целом революционный пересмотр трудового права», — добавил он.
Кандидатом в премьер-министры от партии «Новая сила» является бывший мэр Еревана Айк Марутян.
Основными 7 положениями предвыборной программы партии «Новая сила» являются:
1. европеизация как приоритет развития и внешней политики;
2. запрет онлайн-казино и азартных игр с выигрышем;
3. резкое увеличение льгот для многодетных семей (пособие в размере 5 млн драмов на третьего и каждого последующего ребенка);
4. стимулирование социального жилищного строительства и обновление жилого фонда;
5. облегчение налогового бремени (налог с оборота — 5% вместо нынешних 10%, установление максимального порога налога с оборота в 200 млн драмов);