Ռուբեն Ռուբինյանը հանդիպել է Լիտվայի Սեյմասի փոխնախագահի գլխավորած պատվիրակությանը
Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը հանդիպել է Լիտվայի Հանրապետության Սեյմասի փոխնախագահ Ռադվիլե Մորկունայտե-Միկուլենյենեի գլխավորած պատվիրակությանը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ Ազգային ժողովից։
Ողջունելով «Երևանյան երկխոսություն» 2026 միջազգային համաժողովին մասնակցելու նպատակով Հայաստան ժամանած հյուրերին` Ռուբեն Ռուբինյանը կարևորել է Հայաստան-Լիտվա սերտ համագործակցությունը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-Եվրամիություն հարաբերությունների խորացմանն ու ԵՄ վիզաների ազատականացման գործընթացին առնչվող հարցեր:

Вице-спикер НС Армении провел встречу с делегацией во главе с вице-спикером Сейма Литвы
Вице-спикер Национального Собрания Армении Рубен Рубинян 5 мая провел встречу с делегацией во главе с вице-спикером Сейма Литовской Республики Радвиле Моркунайте-Микулениене
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и коммуникации аппарата НС Армении, приветствуя гостей, прибывших в Армению для участия в международном форуме «Ереванский диалог 2026», Рубен Рубинян подчеркнул важность тесного сотрудничества между Арменией и Литвой.
Были обсуждены вопросы углубления отношений между Арменией и Европейским союзом, а также процесс либерализации визового режима с ЕС.