Անկեղծորեն կիսում ենք հայ ժողովրդի վիշտը նախնիների կրած տառապանքների համար․ ՀՀ-ում Նիդեռլանդների դեսպան
Հայաստանի Հանրապետությունում Նիդերլանդների Թագավորության դեսպան Մարիկե Մոնրոյ-Վինթերն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է Նիդերլանդների դեսպանությունը։
«Այսօր՝ ապրիլի 24-ին, մենք հիշատակում ենք 1915-1917 թվականներին հայերի նկատմամբ իրականացված զանգվածային ոճրագործությունը: Անկեղծորեն կիսում ենք հայ ժողովրդի վիշտը նախնիների կրած տառապանքների համար։ Միանում ենք հայերին և խոնարհվում այս ողբերգության բոլոր զոհերի հիշատակի և վերապրողների առաջ»,-նշել է դեսպանը։

The Dutch Ambassador to Armenia, Marieke Monroy-Winter, visited the Tsitsernakaberd Memorial on April 24 to pay tribute to the memory of the victims of the Armenian Genocide.
“Today, the 24th of April, we commemorate the massive [sic] murder of Armenians between 1915 and 1917. We are deeply moved by the tribute of Armenian people for the suffering of their ancestors. We join Armenians and pay respect to all victims and survivors of this tragedy”, the Embassy of the Netherlands quoted the Ambassador as saying.