Իրանի դեմ գործողության ընթացքում ԱՄՆ-ի վիրավոր զինծառայողների թիվը հասել է 415-ի
Թարմացված տվյալների համաձայն` փետրվարի 28-ին Իրանի դեմ գործողության սկզբից ի վեր վիրավորում է ստացել առնվազն 415 ամերիկացի զինծառայող: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս տվյալները ներկայացրել է Պենտագոնը:
Ըստ հաղորդագրության՝ մարտական գործողությունների ընթացքում վիրավորվել է բանակի 271 զինծառայող, ռազմածովային ուժերի 63 նավաստի, 19 ծովային հետևակ և ռազմաօդային ուժերի 62 զինծառայող։ Վիրավորների մեծ մասն արդեն վերադարձել է ծառայության։
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր ԱՄՆ զինված ուժերի շտաբների պետերի միացյալ կոմիտեի նախագահ գեներալ Դեն Քեյնը, ամերիկացի զինծառայողների մեծ մասը վիրավորվել է իրանական անօդաչու թռչող սարքերի գրոհների հետևանքով։
Բացի այդ, մարտական գործողությունների ընթացքում զոհվել է տասներեք ամերիկացի զինծառայող, այդ թվում՝ վեցը Քուվեյթում և մեկը՝ Սաուդյան Արաբիայում։ Մյուսները զոհվել են ամերիկյան լիցքավորող ինքնաթիռի կործանման հետևանքով։

Число американских военнослужащих, получивших ранения во время операции против Ирана, достигло 415
Согласно обновленным данным, с начала (28 февраля) операции против Ирана ранения получили не менее 415 американских военнослужащих. Как сообщает Арменпресс, эти данные были представлены Пентагоном.
По данным отчета, в ходе боевых действий ранения получили 271 солдат сухопутных войск, 63 моряка ВМС, 19 морских пехотинцев и 62 летчика ВВС. Большинство раненых уже вернулись к исполнению служебных обязанностей.
Как ранее сообщал председатель Объединенного комитета начальников штабов Вооруженных сил США генерал Дэн Кейн, большинство американских военнослужащих получили ранения в результате атак иранских беспилотников.
Кроме того, в ходе боевых действий погибли тринадцать американских военнослужащих, в том числе шесть в Кувейте и один в Саудовской Аравии. Остальные погибли в результате крушения американского самолета-заправщика.