Իսրայելի և Լիբանանի միջև կնքված հրադադարի խախտումները շարունակվում են. ՑԱԽԱԼ-ն ու Հեզբոլլահը մեղադրում են միմյանց
Իսրայելի և Լիբանանի միջև կնքված հրադադարի խախտումները շարունակվում են: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Իսրայելի պաշտպանության բանակը՝ ՑԱԽԱԼ-ն ու Լիբանանում գործող Հեզբոլլահը խախտումների համար մեղադրում են միմյանց:
Կողմերը միաժամանակ նշում են, որ անպատասխան չեն թողնելու հակառակորդի հարվածները և համարժեք հարվածներ են հասցնելու հրադադարի ռեժիմը չպահպանելու համար:
Իսրայելի և Լիբանանի միջև 10-օրյա հրադադարն ուժի մեջ է մտել ապրիլի 17-ի կեսգիշերին։ Հրադադարի մասին հայտարարել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը։ Իսրայելը 1,5 ամիս հարվածներ էր հասցնում Լիբանանին՝ Իրանին աջակցող Հեզբոլլահ շարժման դեմ պայքարի շրջանակում։ Իսրայելական հարվածներից Լիբանանում շուրջ 2200 մարդ է զոհվել։

Нарушения режима прекращения огня продолжаются: Армия обороны Израиля и «Хезболла» обвиняют друг друга
Нарушения режима прекращения огня между Израилем и Ливаном продолжаются. Как сообщает Арменпресс, Армия обороны Израиля (ЦАХАЛ) и действующая в Ливане «Хезболла» обвиняют друг друга в нарушениях.
В то же время стороны отмечают, что не оставят без ответа атаки противника и будут наносить ответные удары за несоблюдение режима прекращения огня.
Десятидневное перемирие между Израилем и Ливаном вступило в силу в полночь 17 апреля. О прекращении огня объявил президент США Дональд Трамп. Израиль наносит удары по Ливану уже полтора месяца в рамках борьбы с поддерживаемым Ираном движением «Хезболла». В результате израильских ударов в Ливане погибло около 2200 человек.