ԱՄՆ-ն կարող է մեկ ժամում ոչնչացնել Իրանի ենթակառուցվածքները. Թրամփ
ԱՄՆ-ն կարող է մեկ ժամում ոչնչացնել Իրանի ենթակառուցվածքները, բայց չի ցանկանում դիմել նման միջոցների: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփը Fox Business հեռուստաալիքի հետ հարցազրույցում։
Թրամփը նշել է, որ եթե Իրանը միջուկային զենք ունենա, ապա շատ երկար չի կարող գոյատևել, որովհետև ԱՄՆ-ն կհարվածի նրան։
«Օրինակ, մենք կարող ենք մեկ ժամում ոչնչացնել նրանց բոլոր կամուրջները, մեկ ժամում ոչնչացնել նրանց բոլոր էլեկտրակայանները։ Բայց մենք չենք ուզում դա անել, որովհետև մի օր անհրաժեշտ է լինելու վերակառուցել դրանք։ Կամուրջը վերականգնելու համար 10 տարի է անհրաժեշտ. նույնիսկ եթե դու Թրամփն ես, դա երկար է տևում։ Էլեկտրակայանների դեպքում նույն պատկերն է։ Տեսնենք, թե ինչ կլինի», - ասել է Թրամփը։

США могут за час уничтожить иранскую инфраструктуру - Трамп
США могут уничтожить иранскую инфраструктуру за час, но не хотят прибегать к таким мерам. Об этом, по сообщению Арменпресс, заявил президент США Дональд Трамп в интервью телеканалу Fox Business.
Трамп отметил, что если у Ирана будет ядерное оружие, он не сможет долго просуществовать, потому что США нанесут ему удар.
«Например, мы можем разрушить все их мосты за час, уничтожить все их электростанции за час. Но мы не хотим этого делать, потому что однажды их нужно будет восстанавливать. На восстановление моста уходит 10 лет. Даже если вы Трамп, это займет много времени. То же самое с электростанциями. Посмотрим, что будет», — сказал Трамп.