Իրանի դեմ գործողության ընթացքում ԱՄՆ-ի վիրավորված զինվորականների թիվը գերազանցել է 380-ը
Իրանի դեմ գործողության սկսվելուց ի վեր վիրավորում է ստացել 381 ամերիկացի զինծառայող։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է Military Times-ը՝ վկայակոչելով Պենտագոնին:
Նրանցից 346-ը վիրավորվել են անմիջապես մարտական ​​գործողությունների ժամանակ, այդ թվում՝ բանակի 231 զինծառայող, ռազմածովային ուժերի 63 նավաստի, ռազմաօդային ուժերի 33 զինծառայող և 19 ծովային հետևակ։
Նշվում է, որ վիրավորված զինծառայողների մեծ մասը վերադարձել է ծառայության։
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր ԱՄՆ զինված ուժերի շտաբների պետերի միացյալ կոմիտեի նախագահ, գեներալ Դեն Քեյնը, ամերիկացի զինծառայողների մեծ մասը վիրավորում է ստացել իրանական անօդաչու թռչող սարքերի գրոհների հետևանքով։
Բացի այդ, մարտական ​​գործողությունների ընթացքում զոհվել է 13 ամերիկացի զինծառայող, այդ թվում՝ վեցը Քուվեյթում և մեկը՝ Սաուդյան Արաբիայում։ Մնացածը զոհվել են ամերիկյան լցավորող ինքնաթիռի կործանման հետևանքով։

В ходе военных действий против Ирана ранения получили более 380 военнослужащих США
С начала военных действий против Ирана ранения получили 381 военнослужащий США. Как передает “Арменпресс”, об этом сообщает Military Times со ссылкой на Пентагон.
Из них 346 получили ранения непосредственно в ходе боевых действий, среди них 231 из сухопутных войск, 63 моряка ВМС, 33 летчика и 19 морских пехотинцев.
Отмечается, что большинство раненых военнослужащих вернулись к исполнению служебных обязанностей.
Как ранее сообщал председатель Объединенного комитета начальников штабов Вооруженных сил США генерал Дэн Кейн, большинство американских военнослужащих получили ранения в результате атак иранских беспилотников.
В ходе боевых действий погибли 13 американских военнослужащих, шесть в Кувейте и один в Саудовской Аравии. Остальные погибли в результате крушения американского самолета-заправщика.