Քուվեյթը հայտնել է իր նավթային և էներգետիկ օբյեկտների վրա ԱԹՍ-ներով հարձակման մասին՝ չնայած հրադադարին
Քուվեյթի ռազմական գերատեսչությունը հայտնել է, որ հակազդել է իր նավթային և էներգետիկ օբյեկտների դեմ անօդաչու թռչող սարքերով հարձակման «լայնածավալ ալիքի»՝ չնայած Իրանի և ԱՄՆ-ի միջև հրադադարի մասին հայտարարությանը։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է The Associated Press գործակալությունը։
Քուվեյթի զինվորականները հայտնել են, որ առավոտյան ժամը 8-ից կալանել են 31 ԱԹՍ։
Հարվածները զգալի վնաս են հասցրել նավթային և էներգետիկ օբյեկտներին, ինչպես նաև ջրի աղազերծման կայաններին։
Ավելի վաղ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել էր երկու շաբաթով Իրանին հարվածները դադարեցնելու և բանակցություններ սկսելու մասին՝ հիմնվելով Իրանի ներկայացրած 10 կետից բաղկացած առաջարկի վրա։

Кувейт сообщает об атаках беспилотников на нефтяные и энергетические объекты, несмотря на прекращение огня
Кувейтские военные заявили, что отразили «массированную волну» атак беспилотников на свои нефтяные и энергетические объекты, несмотря на прекращение огня, объявленное Ираном и США. Как передает Арменпресс, об этом сообщает Associated Press.
Кувейтские военные заявили, что перехватили 31 беспилотник с 8 утра.
Удары нанесли значительный ущерб нефтяным и энергетическим объектам, а также водоочистным сооружениям.
Ранее президент США Дональд Трамп объявил о двухнедельной приостановке ударов по Ирану и начале переговоров на основе предложения из 10 пунктов, представленного Ираном.