Փալմ Բիչի օդանավակայանը կվերանվանվի Դոնալդ Թրամփի անունով
Ֆլորիդայի նահանգապետը ստորագրել է օրենք, ըստ որի Փալմ Բիչ քաղաքի օդանավակայանն ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի պատվին կվերանվանվի նրա անունով։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է CBS News-ը։
Ըստ հեռուստաալիքի տվյալների՝ Փալմ Բիչի օդանավակայանը, որից ոչ հեռու գտնվում է Միացյալ Նահանգների նախագահի նստավայրը, կստանա «Դոնալդ Թրամփի միջազգային օդանավակայան» անվանումը։
Օրենքը պետք է ուժի մեջ մտնի հուլիսի 1-ից։
ԱՄՆ Դաշնային ավիացիոն վարչությունը հայտարարել է, որ օդանավակայանի անվան փոփոխությունը տեղական նշանակության հարց է, և վարչությունն անվանափոխությունները չի հաստատում։
«Այնուամենայնիվ, Դաշնային ավիացիայի վարչությունը պետք է որոշ վարչական առաջադրանքներ կատարի, այդ թվում՝ թարմացնի նավիգացիոն քարտեզները և տվյալների բազաները», - գերատեսչության հայտարարությունից հատված է մեջբերում CBS News-ը։
Անվանափոխության հարցով փետրվարին դիմում էր ներկայացրել Դոնալդ Թրամփի ընտանիքին պատկանող The Trump Organization-ը։

Аэропорт Палм-Бич будет переименован в честь Дональда Трампа
Губернатор Флориды подписал закон о переименовании аэропорта в Палм-Бич, штат Флорида, в честь президента США Дональда Трампа. Как передает Арменпресс, об этом сообщает CBS News.
По данным телеканала, аэропорт Палм-Бич, расположенный недалеко от резиденции президента США, будет называться «Международный аэропорт имени Дональда Трампа».
Закон должен вступить в силу 1 июля.
Федеральное управление гражданской авиации США заявило, что изменение названия аэропорта является вопросом местного значения, и администрация не одобряет переименования.
«Однако Федеральное управление гражданской авиации должно выполнить определенные административные задачи, включая обновление навигационных карт и баз данных», — цитирует CBS News выдержку из заявления ведомства.
Компания Trump Organization, принадлежащая семье Дональда Трампа, подала заявку на изменение названия в феврале.