Իրանում ԱՄՆ-ի օգտին լրտեսելու մեղադրանքով չորս մարդ է ձերբակալվել
Իրանի հետախուզության նախարարությունը հայտարարել է, որ ազգային անվտանգության գործողությունների շրջանակում ձերբակալել ԱՄՆ-ի համար ենթադրաբար աշխատող չորս լրտեսի։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է իրանական Tasnim լրատվական գործակալությունը։
Մասնավորապես, նախարարությունից հայտնել են, որ Իրանի 26 նահանգում իրականացված գործողության ընթացքում ձերբակալվել է ընդդիմադիր և շահական Իրանի կողմնակից 111 անձ, որոնցից առգրավվել է զգալի քանակությամբ զենք։
«Բացի այդ, Համադան և Արևմտյան Ադրբեջան նահանգներում նույնականացվել և ձերբակալվել է ԱՄՆ ռեժիմի և նրա պրոքսի ծառայությունների չորս լրտես», - ասվում է հայտարարության մեջ։
Իրանական կողմից նշել են, որ ենթադրյալ լրտեսները «թշնամուն հաղորդում էին շտաբների, սարքավորումների և անվտանգության ուժերի տեղակայման մասին տեղեկություններ»։

В Иране арестованы четыре человека по обвинению в шпионаже в пользу США
Министерство разведки Ирана объявило об аресте четырех шпионов, предположительно работавших на США. Как передает “Арменпресс”, об этом сообщило иранское информационное агентство Tasnim.
Министерство сообщило об аресте 111 граждан Ирана с оппозиционными и прошахскими взглядами в ходе операции, проведенной в 26 провинциях Ирана, у которых было изъято значительное количество оружия.
“В провинциях Хамадан и Западный Азербайджан выявлены и арестованы четыре шпиона американского режима и его прокси-служб”, — говорится в сообщении.
Отмечается, что они передавали врагу информацию о штабах, оборудовании и местонахождении сил безопасности.