ԱՄՆ-ն ապացույցներ չունի, որ ՌԴ-ն Իրանին օգնություն է ցուցաբերում
ՆԱՏՕ-ում ԱՄՆ մշտական ​​ներկայացուցիչ Մեթյու Ուիթաքերը հայտարարել է, որ Վաշինգտոնն ապացույցներ չունի, որ Ռուսաստանն Իրանին օգնություն է ցուցաբերում Մերձավոր Արևելքում ծավալված հակամարտության ընթացքում։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նա ասել է Fox Business հեռուստաալիքի հետ հարցազրույցում։
«Ոչ մի ապացույց չկա, որոնց մասին մենք կարողանայինք հրապարակայնորեն հայտարարել, որ Ռուսաստանը մասնակցում է Իրանի (գործողություններին)։ Բացի այդ, Սթիվեն Ուիթքոֆն ասել է, որ Ռուսաստանն իրեն հայտնել է, որ դա չի անում», - ասել է նա:
Ավելի վաղ ԱՄՆ նախագահի հատում բանագնաց Սթիվ Ուիթքոֆը CNBC հեռուստաալիքի հետ հարցազրույցում հայտարարել էր, որ Ռուսաստանն իրենց հայտնել է, որ Իրանին հետախուզական տվյալներ չի տրամադրում:

У Вашингтона нет свидетельств помощи Ирану со стороны РФ: постпред США при НАТО
Постоянный представитель США при НАТО Мэтью Уитэкер заявил, что у Вашингтона нет доказательств того, что Россия оказывает помощь Ирану в конфликте на Ближнем Востоке. Как сообщает “Арменпресс”, об этом он заявил в интервью телеканалу Fox Business.
“Нет никаких свидетельств, о которых мы бы могли заявить публично, того, что Россия причастна [к действиям] Ирана. Кроме того, [спецпосланник президента США] Стивен Уиткофф сказал, что Россия сообщила ему, что не делает этого”, — сказал он.
Ранее спецпосланник президента США Стив Уиткофф заявил в интервью телеканалу CNBC, что Россия проинформировала их о том, что не предоставляет Ирану разведывательную информацию.