ԱԳՆ-ն կազմակերպել է ՀՀ 55 քաղաքացու տեղափոխումն ԱՄԷ-ից Օման․ նրանք ուշ երեկոյան կվերադառնան Երևան
Աբու Դաբիում Հայաստանի դեսպանության և Դուբայում գլխավոր հյուպատոսության կողմից Մարտի 8-ին կազմակերպվել և իրականացվել է ՀՀ 54 (համապատասխանաբար՝ 15 և 39) քաղաքացու անվճար տեղափոխումն Օման:
«ԱՄԷ-Օման սահմանին ՀՀ քաղաքացիներին դիմավորել է Օմանում ՀՀ դեսպանության դիվանագետը՝ ապահովելով սահմանի անցման դյուրացում և տեղափոխում Մասկատի օդանավակայան:
Մասկատ-Երևան թռիչքը նախատեսված է այսօր ուշ երեկոյան:
Մարտի 8-ի առավոտյան դրությամբ՝ ԱՄԷ-ում ՀՀ դեսպանության կողմից տեղադրված՝ ԱՄԷ-ում մնացած ՀՀ քաղաքացիների հայտարարության ցանկում գրանցված է 95 քաղաքացի»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

МИД организовал переезд 55 граждан Армении из ОАЭ в Оман: они вернутся в Ереван поздно вечером
Посольство Армении в Абу-Даби и генеральное консульство в Дубае 8 марта организовали и осуществили бесплатную перевозку 54 (15 и 39 соответственно) граждан Армении в Оман.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, на границе ОАЭ и Омана граждан Армении встретил дипломат из посольства Армении в Омане, обеспечивший беспрепятственное пересечение границы и переезд в аэропорт Маската.
Рейс Маскат-Ереван запланирован на поздний вечер 8 марта.
По состоянию на утро 8 марта в опубликованном посольством Армении списке оставшихся в ОАЭ граждан Армении зарегистрировано 95 человек.