ԵԱՀԿ ԽՎ բարձրաստիճան պատվիրակությունը կայցելի Վրաստան
Եվրոպայում անվտանգության և համագործակցության կազմակերպության (ԵԱՀԿ) Խորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդարանականների բարձրաստիճան պատվիրակությունը, ԽՎ նախագահ Պերե Ժոան Պոնս Սամպիետրոյի գլխավորությամբ, մարտի 8-10-ը կլինի Վրաստանում։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նշված է կազմակերպության տարածած հաղորդագրության մեջ։
Նշվում է, որ պատվիրակության կազմում են լինելու նաև ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի փոխնախագահ և Հարավային Կովկասի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Լուիս Գրասան, Քաղաքական հարցերի և անվտանգության հանձնաժողովի փոխնախագահ Եվրոսիմա Պեյովիչը, Ժողովրդավարության, մարդու իրավունքների և մարդասիրական հարցերի հանձնաժողովի փոխնախագահ Քրիստին Բլոուերը և ԵԱՀԿ ԽՎ գլխավոր քարտուղար Ռոբերտո Մոնտելլան։
ԵԱՀԿ-ի կողմից տարածված հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ այցը հնարավորություն կտա ԵԱՀԿ ԽՎ անդամներին կարծիքներ փոխանակել վերջին քաղաքական զարգացումների և ժողովրդավարության, անվտանգության և տարածաշրջանային կայունության հետ կապված հարցերի շուրջ։
Եվրոպացի խորհրդարանականները կհանդիպեն նաև քաղաքական գործիչների և քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների լայն շրջանակի հետ՝ քննարկելու ԵԱՀԿ ԽՎ-ի՝ Վրաստանի հետ շարունակական համագործակցությունը։

Высокопоставленная делегация Парламентской ассамблеи ОБСЕ посетит Грузию
Высокопоставленная делегация парламентариев из Парламентской ассамблеи Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе (ОБСЕ) во главе с председателем Парламентской ассамблеи Пере Жоаном Понсом Сампьетро посетит Грузию 8-10 марта.
Как передает Арменпресс, об этом говорится в заявлении организации.
Отмечается, что в состав делегации также войдут вице-председатель Парламентской ассамблеи ОБСЕ и специальный представитель по Южному Кавказу Луис Граса, вице-председатель Политического комитета и комитета по безопасности Евросима Пейович, вице-председатель Комитета по демократии, правам человека и гуманитарным вопросам Кристин Блоуэр и генеральный секретарь Парламентской ассамблеи ОБСЕ Роберто Монтелла.
В заявлении ОБСЕ говорится, что визит предоставит членам ПА ОБСЕ возможность обменяться мнениями о последних политических событиях и вопросах, касающихся демократии, безопасности и региональной стабильности.
Европейские парламентарии также встретятся с широким кругом политических деятелей и представителей гражданского общества для обсуждения дальнейшего сотрудничества ПА ОБСЕ с Грузией.