Թրամփը հայտարարել է, որ բանակցությունների համար չափազանց ուշ է
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Իրանը ցանկանում է բանակցել, սակայն դրա համար արդեն չափազանց ուշ է։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նա գրել է Truth Social հարթակում։
«Նրանց (խմբ.՝ նկատի ունի Իրանի) հակաօդային պաշտպանությունը, օդուժը, ռազմածովային ուժերը և ղեկավարությունը չկան։ Նրանք ցանկանում են բանակցել։ Ես ասացի՝ չափազանց ուշ է», - գրել է Սպիտակ տան ղեկավարը։
Իսրայելը և ԱՄՆ-ն փետրվարի 28-ից հարվածներ են հասցնում Իրանին։ Թեհրանն իր հերթին պատասխան հարվածներ է հասցնում Իսրայելին և տարածաշրջանի երկրներում գտնվող ամերիկյան ռազմաբազաներին և էներգետիկ օբյեկտներին։
Ամերիկա-իսրայելական հարվածներից Իրանում զոհերի թիվը հասել է 787-ի։ Նրանց շարքում են տասնյակ բարձրաստիճան պաշտոնյաներ և հրամանատարներ, այդ թվում՝ Իրանի գերագույն առաջնորդ Ալի Խամենեին։

Поздно: Трамп о переговорах с Ираном
Президент США Дональд Трамп заявил через свою соцсеть, что авиация, флот и ПВО Ирана уничтожены, и что переговоров с Тегераном больше не будет.
«Их противовоздушной обороны, воздушных сил, флота и руководства больше нет. Они хотят переговоров. Я ответил: поздно!» — как сообщает Арменпресс со ссылкой на Би-Би-Си, написал Трамп в TruthSocial.
К этому лаконичному посту Трамп приложил ссылку на колонку в газете Washington Post, автор которой, судя по короткой аннотации, утверждает, что Трамп «придумал способ изменять мир» без отправки в бой сухопутных войск.