Ռազմավիրական ճանապարհը և Անդրկովկասյան ավտոմայրուղին փակ են բոլոր փոխադրամիջոցների համար
Հյուսիսային Օսիայով անցնող Ռազմավիրական ճանապարհի մի հատվածում երթևեկությունը փակել են բոլոր տեսակի փոխադրամիջոցների համար: Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է «Ինտերֆաքս» գործակալությունից, այս մասին հաղորդում է ՌԴ արտակարգ իրավիճակների նախարարության տարածաշրջանային վարչությունը։
Ճանապարհը փակել են Վրաստանում եղանակային պայմանների վատթարացման և անվտանգ անցում ապահովելու անհնարինության պատճառով։ Վլադիկավկազից դեպի Լարս երթևեկությունը՝ Ռուսաստանից դուրս եկող ուղղությամբ, փակ է փետրվարի 9-ի Մոսկվայի ժամանակով ժամը 23:25-ից մինչև հատուկ կարգադրություն։
Կեսգիշերից երթևեկությունը բոլոր փոխադրամիջոցների համար փակ է նաև Անդրկովկասյան ավտոմայրուղով։ Արտակարգ իրավիճակների նախարարության Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչության մամուլի ծառայությունը նույնպես որպես պատճառ նշել է եղանակի վատթարացումը։

Военно-грузинская дорога и Закавказская автомагистраль закрыты для всех видов транспорта
Участок Военной-грузинской дороги, проходящий через Северную Осетию, закрыт для всех видов транспорта. Как передает Арменпресс, об этом сообщает Интерфакс со ссылкой на региональное управление МЧС России.
Закрытие дороги связано с ухудшением погодных условий в Грузии и невозможностью обеспечить безопасный проезд. Движение из Владикавказа в Ларс, в направлении из России, закрыто с 23:25 по московскому времени 9 февраля до дальнейшего уведомления.
С полуночи движение по Закавказской автомагистрали также закрыто для всех видов транспорта. В качестве причины пресс-служба Главного управления МЧС Республики Северная Осетия также указала ухудшение погодных условий.