Բոլոր ժամանակների վատագույն շոուներից մեկը․ Թրամփը քննադատել է Սուպերբոուլի ընդմիջմանը շոուն
Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ փետրվարի 8-ին Ամերիկյան ֆուտբոլի ազգային լիգայի եզրափակիչ խաղի՝ Սուպերբոուլի ընդմիջմանը շոուն, որի գլխավոր աստղը Գրեմմիի մրցանակակիր Բեդ Բաննին էր, պատմության մեջ վատագույններից մեկն է եղել։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին Թրամփը գրառում է կատարել Truth Social-ի իր էջում։
«Սուպերբոուլի ընդմիջմանը շոուն պարզապես սարսափելի էր, բոլոր ժամանակների վատագույններից մեկը։ Այն անիմաստ է, վիրավորանք է Ամերիկայի մեծությանը և չի համապատասխանում հաջողության, ստեղծարարության ու գերազանցության մեր չափորոշիչներին։ Ոչ ոք չի հասկանում, թե ինչ է ասում այս տղան, իսկ պարը զզվելի է՝ հատկապես այն երեխաների համար, ովքեր ԱՄՆ-ի ողջ տարածքում ու ամբողջ աշխարհում դիտում են այն։ Այս «շոուն» պարզապես «ապտակ է» մեր երկրին, որն ամեն օր նոր ստանդարտներ ու ռեկորդներ է գրանցում»,- գրել է Թրամփը։ Նա հավելել է, որ շոուն որևէ դիտարժանություն չունի։
Պուերտոռիկացի ռեփեր Բեդ Բաննին փետրվարի 8-ին տեղի ունեցած Սուպերբոուլի ընդմիջմանը շոուի գլխավոր աստղն էր։ Նա կատարել է իր ամենամեծ հիթերը՝ ելույթի ընթացքում հանդես գալով միավորման ուղերձով։ «Աստված օրհնի Ամերիկան, լինի դա Չիլին, թե Արգենտինան», - հայտարարել էր Բեդ Բաննին՝ թվարկելով Հյուսիսային և Հարավային Ամերիկայի ավելի քան 20 երկրներ և ցուցադրելով դրանցից շատերի դրոշները: Ապա նա կանգնել էր ԱՄՆ-ի և ԱՄՆ տարածք հանդիսացող Պուերտո Ռիկոյի դրոշի կողքին:
Նա նաև ֆուտբոլային գնդակի վրա ցուցադրել էր գրություն, որում ասվում էր․ «Միասին մենք Ամերիկան ենք»:
Համերգին ներկա էին նաև Լեդի Գագան և Ռիկի Մարտինը:
Այս ելույթից մեկ շաբաթ առաջ Բեդ Բաննին հաղթող էր ճանաչվել «Գրեմմի» 68-րդ երաժշտական մրցանակաբաշխության ամենահեղինակավոր՝ «Տարվա ալբոմ» անվանակարգում։ Դա «Գրեմմի»-ի պատմության մեջ առաջին դեպքն էր, երբ ամբողջությամբ իսպաներենով կատարված ալբոմը արժանանում է գլխավոր մրցանակին։
Մրցանակը ստանալիս՝ նա նաև քաղաքական հայտարարությամբ էր հանդես եկել՝ դատապարտելով ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի գործողությունները ներգաղթյալների նկատմամբ։
«Մինչև Աստծուն շնորհակալություն հայտնելը, ես պատրաստվում եմ ասել՝ ICE չքվի՛ր»,- հայտարարել էր նա ելույթի սկզբում՝ այդպիսով իր դժգոհությունը հայտնելով ամերիկյան ներգաղթային ոստիկանության (ICE) գործողությունների առնչությամբ։ «Մենք վայրենիներ չենք, մենք կենդանիներ չենք, մենք այլմոլորակայիններ չենք։ Մենք մարդ ենք, և մենք ամերիկացիներ ենք», - ելույթում ասել էր Բեդ Բաննին։

Одно из худших шоу за всю историю перерывов: Трамп раскритиковал шоу в перерыве Суперкубка
Президент США Дональд Трамп заявил, что выступление обладателя премии “Грэмми” Bad Bunny в перерыве Суперкубка было одним из худших в истории. Как сообщает “Арменпресс”, Трамп написал это на своей странице в Truth Social.
“Шоу в перерыве Супербоула абсолютно ужасно, одно из худших за всю историю! Оно не имеет смысла, является оскорблением величия Америки и не отражает наших стандартов успеха, креативности или совершенства. Никто не понимает ни слова из того, что говорит этот парень, а танцы отвратительны, особенно для маленьких детей, которые смотрят со всех сторон США и всего мира. Это “шоу” - это просто “пощечина по лицу” нашей стране, которая ежедневно устанавливает новые стандарты и рекорды, включая лучший фондовый рынок и пенсионные льготы 401(k) в истории”, — написал Трамп. Он добавил, что шоу не стоит смотреть.
8 февраля хедлайнером шоу в перерыве Супербоула был пуэрториканский рэпер Bad Bunny. Он исполнил свои самые извесные хиты, передав на протяжении всего своего выступления послание единства. “Боже, благослови Америку”, — заявил Bad Bunny, также перечислив более 20 стран Северной и Южной Америки и показав флаги многих из них.
Он также показал футбольный мяч с надписью: “Вместе мы — Америка”.
В перерыве Супербоула также выступили Леди Гага и Рики Мартин.
За неделю до этого на 68-й церемонии вручения премии “Грэмми” Bad Bunny получил самую престижную награду — “Альбом года” —. Это был первый случай в истории “Грэмми”, когда альбом, полностью написанный на испанском языке, получил главную награду.
Принимая награду, он также сделал политическое заявление, осудив действия президента США Дональда Трампа в отношении иммигрантов.
“Прежде чем я скажу спасибо Богу, я скажу: ICE - вон!”, — сказал он, выразив недовольство действиями американской Иммиграционной полиции (ICE) и продолжив: “Мы не дикари, мы не животные, мы не инопланетяне. Мы — люди, и мы — американцы”.