Ռազմավիրական ճանապարհին հերթում կանգնած մեծ բեռնատարների թիվը հասել է 1600-ի
Ռազմավիրական ճանապարհին ավելի քան 1600 մեծ բեռնատար է սպասում Ռուսաստանից դեպի Վրաստան մեկնելուն։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել են Հյուսիսային Օսիայի Ճանապարհային երթևեկության կազմակերպման կենտրոնում։
«Էլեկտրոնային հերթում գրանցված է ավելի քան 1600 մեծ բեռնատար», - ասվում է հաղորդագրության մեջ։ Ավելի վաղ  հաղորդվել էր, որ հերթում Ռուսաստանից մեկնելու է սպասում  ավելի քան 1400 մեծ բեռնատար։
Ռազմավիրական ճանապարհով երթևեկությունը մեծ բեռնատարների համար արգելված է փետրվարի 2-ից՝ վատ եղանակի պատճառով։
Ռազմավիրական ճանապարհը տանում է Վլադիկավկազից  Թբիլիսի՝ Գլխավոր Կովկասյան լեռնաշղթայով՝ կապելով Ռուսաստանն Անդրկովկասի հետ։ «Կազբեգ-Վերին Լարս» գործող անցակետը միակն է վրաց-ռուսական սահմանին։ Ռուսական կողմում մայրուղին անցնում է Հյուսիսային Օսիայով։ Ձմռանը ճանապարհը հաճախ փակում են անբարենպաստ եղանակի պատճառով

Число большегрузных автомобилей, ожидающих в очереди на Военно-грузинской дороге, достигло 1600
Более 1600 большегрузных автомобилей на Военно-грузинской дороге ожидают выезда из России в Грузию. Как передает Арменпресс, об этом сообщает ТАСС со ссылкой на Североосетинский центр организации дорожного движения.
«В электронной очереди зарегистрировано более 1600 большегрузных автомобилей», — говорится в сообщении. Ранее сообщалось, что в очереди на выезд из России находятся более 1400 большегрузных автомобилей.
Движение большегрузных автомобилей по Военно-грузинской дороге запрещено со 2 февраля из-за плохой погоды.
Военно-грузинская дорога проходит от Владикавказа до Тбилиси вдоль Главного Кавказского хребта, соединяя Россию с Закавказьем. Действующий контрольно-пропускной пункт Казбеги-Верхний Ларс — единственный на грузино-российской границе. С российской стороны шоссе проходит через Северную Осетию. Зимой дорога часто закрывается из-за неблагоприятных погодных условий.