Ռուսաստանի պաշտպանության փոխնախարարը մեկնել է Դամասկոս
Ռուսաստանի պատվիրակությունը՝ պաշտպանության փոխնախարար, բանակի գեներալ Յունուս-Բեկ Եվկուրովի գլխավորությամբ, ժամանել է Դամասկոս: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է սիրիական SANA գործակալությունը։
Պատվիրակությանն ընդունել է Սիրիայի բանակի գլխավոր շտաբի պետ Ալի ան-Նաասանը:
Սիրիայի պաշտպանության նախարարությունն իր Telegram ալիքում հայտնել է, որ ռուսական պատվիրակության այցը կտևի մի քանի օր և նպատակ ունի զարգացնելու և ամրապնդելու ռազմական համագործակցությունն՝ ի բարօրություն երկու երկրների ընդհանուր շահերի։
Հունվարի 28-ին ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Կրեմլում ընդունել էր Սիրիայի անցումային շրջանի նախագահ Ահմեդ աշ-Շարաային։ Կողմերը քննարկել էին երկկողմ համագործակցությունը, տնտեսությունը և Մերձավոր Արևելքում տիրող իրավիճակը։

Заместитель министра обороны Российской Федерации отправился в Дамаск
В Дамаск прибыла российская делегация во главе с заместителем министра обороны, генералом армии Юнус-Беком Евкуровым. Как передает “Арменпресс”, об этом сообщает сирийское агентство SANA.
Делегацию встретил начальник Генерального штаба сирийской армии Али аль-Наасан.
Министерство обороны Сирии сообщило в своем Telegram-канале, что визит российской делегации продлится несколько дней и направлен на развитие и укрепление военного сотрудничества в интересах обеих стран.
28 января президент России Владимир Путин принял в Кремле президента переходного правительства Сирии Ахмеда аль-Шараа. Стороны обсудили вопросы двустороннего сотрудничества, экономики и ситуацию на Ближнем Востоке.