Վահան Կոստանյանն ընդունել է Բուլղարիա-Հայաստան բարեկամական խմբի փոխնախագահի գլխավորած պատվիրակությանը
ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանն ընդունել է Բուլղարիայի Ազգային ժողովի Բուլղարիա-Հայաստան բարեկամական խմբի փոխնախագահ Մանոիլ Մանեվի գլխավորած պատվիրակությանը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ՀՀ ԱԳ նախարարությունից հայտնում են, որ կողմերը քննարկել են երկու երկրների միջև հարաբերությունները նոր մակարդակի բարձրացնելու հնարավորությունները։
Մտքեր են փոխանակվել Հայաստանի և Բուլղարիայի միջև քաղաքական երկխոսության, միջխորհրդարանական համագործակցության, տնտեսական կապերի, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, էներգետիկայի և այլ ոլորտներում համագործակցության զարգացման հեռանկարների շուրջ։
Զրուցակիցները նաև մտքեր են փոխանակել ժողովրդավարական զարգացման ճանապարհին հանդիպող մարտահրավերների արդյունավետ հաղթահարման, այդ թվում՝ հիբրիդային սպառնալիքների հակազդման ուղղությամբ փոխգործակցության հարցերի շուրջ:
Նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանը ներկայացրել է «ԹՐԻՓՓ ուղի» նախագծի իրականացման ուղղությամբ ընթացող աշխատանքներն՝ ընդգծելով հաղորդակցությունների ոլորտում Հայաստանի և Բուլղարիա միջև ստեղծվող նոր հնարավորությունները։

Замглавы МИД Армении принял делегацию во главе с заместителем председателя группы дружбы Болгария-Армения Народного собрания Болгарии
Заместитель министра иностранных дел Армении Ваан Костанян 26 января принял делегацию во главе с заместителем председателя группы дружбы Болгария-Армения Народного собрания Болгарии Манойлом Маневым.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, стороны обсудили возможности вывода двусторонних отношений на новый уровень. Состоялся обмен мнениями о перспективах развития политического диалога, межпарламентского сотрудничества, экономических связей, а также взаимодействия между Арменией и Болгарией в сферах информационных технологий, энергетики и других областях.
Собеседники также обменялись мнениями по вопросам сотрудничества в эффективном преодолении вызовов на пути демократического развития, включая противодействие гибридным угрозам.
Замминистра представил проводимую работу по реализации проекта «TRIPP», подчеркнув новые возможности, формирующиеся между Арменией и Болгарией в сфере коммуникаций.