ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է ԶՈՒ բարձրաստիճան սպաների ատեստավորման հերթական փուլը
ՀՀ պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում հունվարի 13-ին տեղի է ունեցել Զինված ուժերի բարձրագույն և ավագ սպայական կազմերի 2026 թվականի ատեստավորման գործընթացի հերթական փուլը։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացրել են ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից։
Ֆիզիկական պատրաստության քննական գործընթացին հետևել են պաշտպանության նախարար, ատեստավորման հանձնաժողովի նախագահ Սուրեն Պապիկյանը, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը, պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանը։
Ատեստավորման հերթական փուլին ներգրավված բարձրաստիճան սպաները քննություններ են հանձնել ֆիզիկական պատրաստության վարժաձևերից։ 1000 և 3000 մետր վազքի վարժաձևին հետևել է պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանը։

The 2026 certification process for senior and highest-ranking officers of the Armed Forces took place on January 13 at the administrative complex of the Armenian Ministry of Defense, according to the ministry.
The physical readiness assessment was observed by Minister of Defense and Chairman of the Certification Commission Suren Papikyan, First Deputy Minister of Defense and Chief of the General Staff of the Armed Forces, Lieutenant General Edward Asryan, and Deputy Minister of Defense Arman Sargsyan.