Մադուրոն հայտնել է ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի կողմից Վենեսուելային մեծ աջակցության մասին
Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոն հայտարարել է, որ hանրապետությունը ստանում է ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի ճնշող աջակցությունը։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է ՏԱՍՍ գործակալությունը:
«Անվտանգության խորհուրդը վիթխարի աջակցություն է ցույց տալիս Վենեսուելային և պաշտպանում է ազատ նավարկության և ազատ առևտրի իրավունքը», - նշել է Մադուրոն Կարակասի Սուրբ  Ծննդյան տոնավաճառ այցելության ժամանակ, որը հեռարձակել է Venezolana de Televisión հեռուստաալիքը:
Պետության ղեկավարը ԱՄՆ-ի կողմից նավերի զավթումն անվանել է ծովահենություն և հայտարարել, որ «ոչ ոք չի կարող հաղթել» Վենեսուելային։
ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի նիստը՝ Կարիբյան ծովում ԱՄՆ աճող ռազմական ներկայության և վենեսուելական նավթ տեղափոխող երկու լցանավերի բռնագրավման առնչությամբ, տեղի է ունեցել դեկտեմբերի 23-ին՝ Կարակասի խնդրանքով:

Мадуро сообщает о мощной поддержке Венесуэлы со стороны Совета Безопасности ООН
Президент Венесуэлы Николас Мадуро заявил, что республика получает колоссальную поддержку со стороны Совета Безопасности ООН. Как передает Арменпресс, об этом сообщает ТАСС.
«Совет Безопасности оказывает огромную поддержку Венесуэле и защищает право на свободное судоходство и свободную торговлю», — заявил Мадуро во время визита на рождественскую ярмарку в Каракасе, трансляция которого велась телеканалом Venezolana de Televisión.
Глава государства назвал захват судов Соединенными Штатами пиратством и заявил, что «никто не сможет победить» Венесуэлу.
Заседание Совета Безопасности ООН по вопросу растущего военного присутствия США в Карибском море и захвата двух танкеров, перевозивших венесуэльскую нефть, состоялось 23 декабря по просьбе Каракаса.