Թրամփը հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ն Լատինական Ամերիկայում թմրավաճառներին հարվածներ կհասցնի նաև ցամաքում
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը հաստատել է, որ չի հրաժարվում Լատինական Ամերիկայում թմրավաճառներին հարվածներ հասցնելու պլաններից:
«Հիմա մենք դա կանենք ցամաքում, որովհետև ցամաքում ավելի հեշտ է», - «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ասել է Թրամփը Փենսիլվանիա  նահանգում ունեցած ելույթի ժամանակ։
Նա շեշտել է, որ թմրավաճառներին հասցվող հարվածներով իրենք հազարավոր ամերիկացիների կյանքեր են փրկում։
ԱՄՆ նախագահը նաև հայտարարել է, որ հրթիռային համակարգը, որը Կարիբյան ծովում գրոհում է նավերի վրա, ուղղված է նաև դեպի Սոմալի։
Ավելի վաղ ԱՄՆ նախագահը հայտարարել էր, որ շուտով ԱՄՆ-ն  հարվածներ կհասցնի ԱՄՆ թմրանյութեր փոխադրող թմրավաճառներին ոչ միայն ծովում, այլև ցամաքում։
«Այդ մարդիկ ավելի քան 200 հազար մարդ են սպանել անցյալ տարի, բայց հիմա այդ թվերը զգալիորեն փոքր են։ Եվ դրանք փոքր են, քանի որ մենք հարվածներ ենք հասցնում նրանց ծովում, և մենք կհարվածենք նաև ցամաքում», - նախարարների կաբինետի դեկտեմբերի 2-ի նիստում ասել էր Թրամփը։

Трамп объявил, что США будут наносить удары по наркоторговцам в Латинской Америке и на суше
Президент США Дональд Трамп подтвердил, что не отказывается от планов по нанесению ударов по наркоторговцам в Латинской Америке.
«Теперь мы будем делать это на суше, потому что на суше это проще», — сказал Трамп во время выступления в Пенсильвании, сообщает Арменпресс.
Он подчеркнул, что, нанося удары по наркоторговцам, они спасают тысячи жизней американцев.
Президент США также объявил, что ракетный комплекс, который атакует корабли в Карибском море, нацелен и на Сомали.
Ранее президент США заявил, что США вскоре будут наносить удары по наркоторговцам, перевозящим наркотики в США, не только на море, но и на суше.
«Эти люди убили более 200 тысяч человек в прошлом году, но сейчас эти цифры значительно меньше. И они малы, потому что мы наносим удары по ним на море, и мы будем наносить удары по ним и на суше», — сказал Трамп на заседании кабинета министров 2 декабря.