Հայաստանի և Ալբանիայի ԱԳ նախարարները քննարկել են տարբեր ոլորտներում երկու երկրների համագործակցության ներուժի արդյունավետ իրացումը
Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Ալբանիայի ԱԳ նախարար Էլիզա Սպիրոպալի հետ:
«Արմենպրես»–ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ ԱԳՆ–ից հայտնում են, որ զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Ալբանիայի միջև համագործակցության զարգացման հարցեր։
Ընդգծելով երկու երկրների ղեկավարների մակարդակով ձևավորված երկխոսությունն՝ Արարատ Միրզոյանը և Էլիզա Սպիրոպալին կարևորել են տնտեսական, նորարությունների և այլ ոլորտներում համագործակցության ներուժի արդյունավետ իրացումը։
Անդրադարձ է կատարվել ԵՄ-ին առնչվող փոխգործակցության հարցերի. ԱԳ նախարարներն ընդգծվել են ինտեգրման գործընթացում փորձի փոխանակման պատրաստակամությունը։

Министры иностранных дел Армении и Албании обсудили вопросы эффективной реализации потенциала сотрудничества двух стран в различных областях
Министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян встретился с министром иностранных дел Албании Элизой Спиропали.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на МИД РА, собеседники обсудили вопросы развития сотрудничества между Арменией и Албанией.
Отметив важность диалога, установившегося на уровне лидеров двух стран, Арарат Мирзоян и Элиза Спиропали отметили важность эффективной реализации потенциала сотрудничества в экономической, инновационной и других сферах.
Были затронуты вопросы сотрудничества с ЕС. Министры иностранных дел подчеркнули готовность обмениваться опытом в сфере интеграции.