Երևանում և Վանաձորում հաջորդ տարի Աջարիայի մշակույթի օրեր կանցկացվեն
Վրաստանում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Աշոտ Սմբատյանը Բաթումիում հանդիպել է Աջարիայի մշակույթի նախարար Էլիսո Բոլքվաձեի հետ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունից՝ մանրամասնելով, որ հանդիպումը տեղի է ունեցել Վրաստանի նախագահ Միխեիլ Կավելաշվիլու և UNESCO-ի հովանու ներքո Սևծովյան արվեստի միջազգային փառատոնի բացման շրջանակներում։
Նշվում է, որ կողմերը քննարկել են միջմշակութային համագործակցությանը, մասնավորապես գալիք տարի Երևան և Վանաձոր քաղաքներում Աջարիայի մշակույթի օրերի կազմակերպմանն առնչվող հարցեր։
Հանդիպմանը մասնակցել են Բաթումիում ՀՀ գլխավոր հյուպատոս Նարինե Մաթոսյանը և դեսպանության հյուպատոս, խորհրդական Եվա Ահարոնյանը:

Yerevan and Vanadzor to host Adjara Culture Days in 2026
Armenian Ambassador to Georgia, Ashot Smbatyan, met with Adjara’s Culture Minister, Elisso Bolkvadze.
The embassy reported that the meeting took place during the opening ceremony of the Black Sea International Art Festival, held under the patronage of Georgian President Mikheil Kavelashvili and UNESCO.
The parties discussed issues related to intercultural cooperation, in particular the organization of Adjara Culture Days next year in the Armenian capital, Yerevan, and the town of Vanadzor.
The meeting was attended by Armenia’s Consul General in Batumi, Narine Matosyan, and the embassy’s consul and counselor, Eva Aharonyan.