Երևանում և Վանաձորում հաջորդ տարի Աջարիայի մշակույթի օրեր կանցկացվեն
Վրաստանում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Աշոտ Սմբատյանը Բաթումիում հանդիպել է Աջարիայի մշակույթի նախարար Էլիսո Բոլքվաձեի հետ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունից՝ մանրամասնելով, որ հանդիպումը տեղի է ունեցել Վրաստանի նախագահ Միխեիլ Կավելաշվիլու և UNESCO-ի հովանու ներքո Սևծովյան արվեստի միջազգային փառատոնի բացման շրջանակներում։
Նշվում է, որ կողմերը քննարկել են միջմշակութային համագործակցությանը, մասնավորապես գալիք տարի Երևան և Վանաձոր քաղաքներում Աջարիայի մշակույթի օրերի կազմակերպմանն առնչվող հարցեր։
Հանդիպմանը մասնակցել են Բաթումիում ՀՀ գլխավոր հյուպատոս Նարինե Մաթոսյանը և դեսպանության հյուպատոս, խորհրդական Եվա Ահարոնյանը:

В Ереване и Ванадзоре в следующем году пройдут Дни культуры Аджарии
Посол Республики Армения в Грузии Ашот Смбатян встретился в Батуми с министром культуры Аджарии Элисо Болквадзе.
Как передает “Арменпресс”, об этом сообщило посольство Республики Армения в Грузии, отметив, что встреча состоялась в рамках открытия Международного черноморского фестиваля искусств под эгидой президента Грузии Михаила Кавелашвили и ЮНЕСКО.
Стороны обсудили сотрудничество в области культуры, в частности, вопросы, связанные с организацией Дней культуры Аджарии в Ереване и Ванадзоре в следующем году.
Во встрече приняли участие генеральный консул Республики Армения в Батуми Нарине Матосян и консул, советник посольства Ева Агаронян.