Թրամփը հայտարարել է, որ պատրաստ է Իրանի հետ համաձայնության
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը նոյեմբերի 18-ին հայտարարել է, որ կցանկանար իրանական կողմի հետ համաձայնագիր կնքել միջուկային ծրագրի շուրջ։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նա ասել է Սաուդյան Արաբիայի թագաժառանգ Մուհամմադ բին Սալմանի հետ կայացած հանդիպման ժամանակ, որի տեսանյութը տարածել են ամերիկյան ԶԼՄ-ները։
«Ես լիովին բաց եմ դրա համար։ Մենք խոսում ենք նրանց հետ և սկսում ենք գործընթացը։ Լավ կլիներ Իրանի հետ համաձայնագիր ունենալ, և մենք կարող էինք դա կնքել պատերազմից առաջ, բայց դա չստացվեց», - ասել է Թրամփը՝ նկատի ունենալով հունիսի 12-օրյա պատերազմն Իսրայելի և Իրանի միջև, որն ավարտվեց ԱՄՆ-ի կողմից Իրանի միջուկային օբյեկտների ռմբակոծությունից հետո։

Трамп заявил о готовности к сделке с Ираном
Президент США Дональд Трамп заявил 18 ноября, что хотел бы подписать соглашение с иранской стороной по ядерной программе. Как сообщает Арменпресс, он сказал об этом во время встречи с наследным принцем Саудовской Аравии Мухаммедом бин Салманом, видеозапись которой распространили американские СМИ.
«Я полностью открыт для этого. Мы ведем с ними переговоры и начинаем процесс. Было бы неплохо заключить сделку с Ираном, и мы могли бы заключить ее до войны, но из этого ничего не вышло», — сказал Трамп, имея в виду израильско-иранскую войну 12 июня, которая завершилась после бомбардировки США иранских ядерных объектов.