ՌԴ-ի և Ուկրաինայի միջև գերիների փոխանակման շուրջ շփումները շարունակվում են. Պեսկով
Ռուսաստանի Դաշնության և Ուկրաինայի միջև գերիների փոխանակման շուրջ շփումները շարունակվում են: Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է «Ինտերֆաքս» գործակալությունից, այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«Այս պահին ես ոչինչ չունեմ հաղորդելու այս սյուժեի (հանդիպման) վերաբերյալ։ Գերիների փոխանակման վերաբերյալ իսկապես փորձագիտական մակարդակով շփումներ կան։ Զրույցը շարունակվում է», - ասել է Պեսկովը։
Դրա հետ մեկտեղ, Կրեմլի ներկայացուցչի խոսքով, նա ներկայում չի կարող «կոնկրետ տեղեկություններ» տրամադրել գերիների փոխանակման թեմայով Ռուսաստանի և Ուկրաինայի պատվիրակությունների հնարավոր հանդիպման վերաբերյալ։

Контакты между Россией и Украиной по вопросу обмена пленными продолжаются - Песков
Контакты между Российской Федерацией и Украиной по вопросу обмена пленными продолжаются. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Интерфакс, об этом заявил пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков.
«На данный момент мне нечего сообщить по этому сюжету (встрече). Контакты на экспертном уровне по вопросу обмена пленными действительно есть. Разговор продолжается», — сказал Песков.
В то же время, по словам представителя Кремля, он в настоящее время не может предоставить «конкретную информацию» о возможной встрече российской и украинской делегаций по вопросу обмена пленными.