Պաշտպանության նախարարությունը առաջիկայում կստանա դաշտային նոր համազգեստի առաջին փորձանմուշները
Զինված ուժերի համար նախատեսվող նոր համազգեստի նախագծման և փորձարկման աշխատանքները ընթանում են բնականոն հունով, և առաջիկայում սպասվում են առաջին փորձանմուշները։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ լրագրողների հետ ճեպազրույցում այս մասին ասաց Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը։
«Գործընթացը իր բնականոն հունով գնում է։ Վերջերս ամերիկյան այցիս ընթացքում հրապարակել էի որոշակի տեղեկատվություն դրա մասին։ Մենք ընթացիկ տարում սպասում ենք դաշտային համազգեստի առաջին փորձանմուշներին, որը մի քանի հազար է»,– ասաց Պապիկյանը։
Նախարարը հավելեց, որ փորձանմուշները պետք է անցնեն դաշտային փորձարկում, որից հետո արդեն կլինի ամբողջ բանակի համազգեստի փոփոխություն։

The design and testing of the new uniforms for the Armed Forces are proceeding normally, and the first prototypes are expected soon, Minister of Defense Suren Papikyan said on Monday.
"The process is proceeding normally. During my recent visit to the United States, I shared some information about it. This year, we expect the first field uniform prototypes, which will number several thousand," said Papikyan.
The minister added that the prototypes must undergo field testing, after which the uniforms for the entire army will be updated.