Շարունակվում են 3-ամյա Տիգրան Օվանեսովի որոնողական աշխատանքները
ՆԳՆ Ոստիկանությունը և Փրկարար ծառայությունը շարունակում են Գեղարքունիքի մարզի Ծափաթաղ գյուղի բնակիչ 3-ամյա Տիգրան Օվանեսովի որոնողական աշխատանքները։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ ՆԳՆ փրկարար ծառայության տարածած հաղորդագրությունից, ժամը 10․00-ի դրությամբ աշխատանքներին ներգրավված են ՆԳՆ Ոստիկանության՝ 100 և Փրկարար ծառայության՝ 212 ծառայող։ Աշխատանքներն իրականացվում են 7 ուղղությունով, օգտագործվում է 6 ամենագնաց և տեխնիկական այլ միջոցներ։
Որոնումներին մասնակցում են նաև Ծափաթաղ գյուղի, մերձակա բնակավայրերի բնակիչներ և մարզի տարբեր բնակավայրերից կամավորներ։
«Կոչ ենք անում զերծ մնալ չճշտված տեղեկություններ տարածելուց, հետևե՛լ միայն պաշտոնական տեղեկատվությանը։ Անհրաժեշտության դեպքում կտրվի լրացուցիչ իրազեկում»,-նշված է Փրկարար ծառայության տարածած հաղորդագրությունում։

Поиски трёхлетнего Тиграна Ованесова продолжаются
Полиция МВД и Спасательная служба продолжают поиски трёхлетнего Тиграна Ованесова, жителя села Цапатах Гегаркуникской области.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Спасательную службу МВД РА, по состоянию на 10:00 в поисковых работах задействованы 100 сотрудников Полиции МВД и 212 сотрудников Спасательной службы. Работы ведутся по семи направлениям, задействованы 6 единиц техники и другие технические средства.
В поисках также участвуют жители села Цапатах, близлежащих населённых пунктов и добровольцы из разных населённых пунктов области.
«Призываем вас воздержаться от распространения непроверенной информации, опираться только на официальную информацию. Дополнительная информация будет предоставлена ​​в случае необходимости», — говорится в сообщении Спасательной службы.