Լիբանանում իսրայելական հարձակման հետևանքով կա 2 զոհ, 2 վիրավոր
Լիբանանի առողջապահության նախարարությունը հայտարարել է, որ Նաբատիե շրջանի Թուլ բնակավայրում իսրայելական ուժերի կողմից մեքենայի թիրախավորման հետևանքով երկու մարդ զոհվել է, ևս երկուսը՝ վիրավորվել։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Լիբանանի ազգային լրատվական գործակալությունը (NNA):
Al Arabia-ի փոխանցմամբ՝ իսրայելական հարվածից զոհվածները «Հեզբոլլահ»-ի անդամներից մեկն է և նրա կինը։
Տեղեկություններ են հաղորդվել նաև այն մասին, որ իսրայելական ուժերն անօդաչու թռչող սարքից հրթիռ են արձակել Նաբատիե շրջանի Մայս ալ-Ջաբալ քաղաքի թաղամասերից մեկի ավերված տան ուղղությամբ․ տուժածներ չկան։
Լիբանանի առողջապահության նախարարության տվյալներով՝ չնայած «Հեզբոլլահ»-ի և Իսրայելի միջև 2024 թ. նոյեմբերի 27-ին կնքված հրադադարի համաձայնագրին, Իսրայելն այս տարվա սկզբից ի վեր Լիբանանի տարածքում իրականացրել է ավելի քան 4000 հարձակում։ Այդ հարձակումների և հրետակոծությունների հետևանքով զոհվել է 267, վիրավորվել՝ 608 մարդ։

В Ливане в результате израильского обстрела автомобиля погибли 2 человека и еще 2 получили ранения
Министерство здравоохранения Ливана сообщило, что два человека погибли и двое получили ранения в результате обстрела израильскими силами автомобиля в поселении Тул в районе Набатия. Как передает “Арменпресс”, об этом сообщило Ливанское национальное информационное агентство (NNA).
Как сообщает Al Arabia, жертвами израильского удара стали член “Хезболлы” и его жена.
Также израильские силы выпустили ракету с беспилотника по разрушенному дому в одном из районов города Мейс-эль-Джабаль в районе Набатия. Пострадавших нет.
Несмотря на соглашение о прекращении огня между “Хезболлой” и Израилем, подписанное 27 ноября 2024 года, с начала этого года Израиль совершил более 4000 нападений на территорию Ливана. В результате этих нападений и обстрелов погибло 267 человек и 608 получили ранения.
Израильская армия частично вывела свои войска с юга Ливана, продолжая удерживать пять важных ливанских холмов, захваченных в ходе последней войны.