Թրամփը կարծում է, որ Էրդողանը կարող է նպաստել ռուս-ուկրաինական հակամարտության կարգավորմանը
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն այն կարծիքին է, որ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը կարող է նպաստել ռուս-ուկրաինական հակամարտության կարգավորմանը։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նա ասել է Եգիպտոսից ԱՄՆ վերադառնալիս նախագահական ինքնաթիռում լրագրողների հետ զրույցում:
«Էրդողանը կարող է։ Ռուսաստանը հարգում է նրան։ Ուկրաինայի մասին չեմ կարող ասել, բայց (ՌԴ նախագահ) Պուտինը հարգում է նրան։ Նա (Էրդողանը) իմ ընկերն է», - լրագրողների հետ ԱՄՆ նախագահի զրույցի տեսանյութն է տարածել Սպիտակ տունը։
Ամերիկացի առաջնորդը նաև հայտնել է, որ պլանավորում է Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկուն Սպիտակ տանն ընդունել ուրբաթ օրը՝ հոկտեմբերի 17-ին։

Трамп считает, что Эрдоган может внести свой вклад в урегулирование российско-украинского конфликта
Президент США Дональд Трамп считает, что президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган может внести свой вклад в урегулирование российско-украинского конфликта. Как сообщает “Арменпресс”, это он заявил в беседе с журналистами в президентском самолете по возвращении в США из Египта.
“Эрдоган может. Его уважает Россия. Не могу сказать об Украине. Но его уважает Путин, и он (Эрдоган) мой друг”, — Белый дом опубликовал видеозапись беседы президента США с журналистами.
Трамп также сообщил, что планирует принять президента Украины Владимира Зеленского в Белом доме в пятницу, 17 октября.