ՀՀ ԱԳ նախարարն ու ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալը քննարկել են փոխգործակցության ընդլայնման հնարավորությունները
Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Ռադմիլա Շեկերինսկայի  հետ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱԳ նախարարությունը՝ մանրամասնելով, որ հանդիպումը կայացել է Վարշավայի անվտանգության ֆորումի շրջանակներում։
Գերատեսչության փոխանցմամբ՝ հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և ՆԱՏՕ-ի միջև փոխգործակցության ընդլայնման հնարավորություններն՝ ընդգծելով առավել հավակնոտ օրակարգի ձևավորման հարցում առկա հետաքրքրությունը։
«Գոհունակությամբ նշվել են ՆԱՏՕ անդամ երկրների դեսպանների՝ վերջերս Երևան կատարված այցը, ինչպես նաև ՀՀ մասնակցությունը ՆԱՏՕ խաղաղապահ առաքելություններին։ Անդրադառնալով տարածաշրջանային զարգացումներին՝ զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել խաղաղության հաստատման գործում վաշինգտոնյան համաձայնությունների կարևորության և «Թրամփի ուղի` հանուն միջազգային խաղաղության և բարգավաճման» հաղորդակցության ծրագրի իրականացման շուրջ»,-ասված է ԱԳ նախարարության տարածած հաղորդագրության մեջ:

Глава МИД Армении и заместитель генерального секретаря НАТО обсудили возможности расширения сотрудничества
Министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян встретился с заместителем генерального секретаря НАТО Радмилой Шекеринской.
Как передает “Арменпресс”, об этом сообщает Министерство иностранных дел Республики Армения. Встреча состоялась в рамках Варшавского форума безопасности.
В ходе встречи собеседники обсудили возможности расширения сотрудничества между Арменией и НАТО, подчеркнув заинтересованность в формировании более амбициозной повестки дня.
“С удовлетворением был отмечен недавний визит послов стран-членов НАТО в Ереван, а также участие Армении в миротворческих миссиях НАТО. Коснувшись региональных развитий, собеседники обменялись мнениями о важности Вашингтонских соглашений в установлении мира и реализации коммуникационной программы “Маршрут Трампа” во имя международного мира и процветания”, - говорится в сообщении МИД.