ՀՀ վարչապետն ընդունել է Goldman Sachs-ի գլոբալ հարցերով նախագահին
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է աշխարհում առաջատար ներդրումային բանկերից՝ Goldman Sachs-ի գլոբալ հարցերով նախագահ Ջարեդ Քոհենին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում քաննարկվել են ՀՀ կառավարության և Goldman Sachs-ի միջև համագործակցության և ներդրումային ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները, մասնավորապես՝ Հայաստանի տնտեսական զարգացման, օտարերկրյա ներդրումների ներգրավման և նորարարական ու տեխնոլոգիական նախագծերի խթանման ուղղությամբ։
Անդրադարձ է կատարվել Հայաստանում բարենպաստ բիզնես միջավայրի հետևողական բարելավման ուղղությամբ Կառավարության կողմից իրականացվող բարեփոխումներին։
Կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել շարունակել երկկողմ աշխատանքները՝ համատեղ նախագծերի իրականացման նպատակով:

PM Pashinyan holds meeting with President of Global Affairs at Goldman Sachs
Prime Minister Nikol Pashinyan met with Jared Cohen, President of Global Affairs at Goldman Sachs, one of the world’s leading investment banks, the PM's Office has said in a statement.
Discussions focused on opportunities for cooperation and investment programs between the Armenian Government and Goldman Sachs, particularly in the areas of economic development, foreign investment, and support for innovative and technological projects.
The sides also addressed ongoing government reforms aimed at improving Armenia’s business environment and expressed readiness to continue bilateral efforts to implement joint projects.