Կիևի վրա ռուսական հարձակման հետևանքով զոհվել է 18 մարդ
Կիևի վրա օգոստոսի 28-ի գիշերը ռուսական հարձակման հետևանքով զոհվածների թիվը հասել է 18-ի, որոնց թվում 4-ը երեխաներ են։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է BBC-ից, այս մասին հայտարարել է Կիևի քաղաքային ռազմական վարչակազմի ղեկավար Տիմուր Տկաչենկոն։
«Այս պահի դրությամբ ռուսական հարձակման հետևանքով զոհվել է 18 մարդ, այդ թվում՝ չորս երեխա։ Դարնիցկիի շրջանում որոնողական-փրկարարական աշխատանքները շարունակվում են», - ասել է Տկաչենկոն։
Նա նաև նշել է, որ վիրավորների թվում տասը երեխա կա՝ հավելելով, որ զոհերի թիվը դեռևս թարմացվում է։
Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին կոչ է արել Ուկրաինայի միջազգային գործընկերներին վճռականորեն արձագանքել Ռուսաստանի վերջին հարձակմանը։
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը դատապարտել է Ուկրաինային ռուսական կողմից հասցված գիշերային հարվածը, որի հետևանքով զոհեր են գրանցվել։
Կիևի քաղաքապետ Վիտալի Կլիչկոն հայտարարել է, որ օգոստոսի 29-ին Ուկրաինայի մայրաքաղաքում կհայտարարվի սգո օր՝ ի հիշատակ ռուսական հարվածի հետևանքով զոհվածների։

В результате российских ударов по Киеву погибли 18 человек
Число погибших в результате российских ударов по Киеву в ночь на 28 августа достигло 18 человек, среди них четверо детей.
Как сообщает “Арменпресс” со ссылкой на BBC, об этом сообщил глава Киевской городской военной администрации Тимур Ткаченко.
“5 человек на данный момент погибли в результате российской атаки. В том числе 4 ребенка. В Дарницком районе поисково-спасательная операция продолжается”, - сказал Ткаченко.
Он также отметил, что среди пострадавших десять детей, добавив, что число погибших уточняется.
Президент Украины Владимир Зеленский призвал международных партнёров Украины решительно отреагировать на очередную атаку России.
Президент Франции Эммануэль Макрон осудил ночной российский удар по Украине, повлекший человеческие жертвы.
Мэр Киева Виталий Кличко объявил, что 29 августа в украинской столице будет объявлен день траура в память о погибших в результате российского удара.