Պուտինը համոզված է, որ Արևմուտքին չի հաջողվի իր գործողություններով պառակտել ռուս հասարակությունը
Արևմուտքը փորձում է հասարակության պառակտում հրահրել Ռուսաստանում և պայքարում է ռուսների դեմ, բայց ոչ ոք «չի կարող կոտրել նրանց»։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Կրեմլում VIII գումարման Պետական ​​Դումայի աշխատանքներն ավարտող պատգամավորների հետ հանդիպման ժամանակ։
«2022 թվականից ի վեր Արևմուտքը գործի է դրել ռուսաֆոբ մեքենան։ Նրանք պարզապես սահմանում են համաշխարհային ռեկորդներ, ընդ որում, միաժամանակ երկու չափանիշով՝ և՛ այսպես կոչված պատժամիջոցների քանակով, և՛ դրանց անօգուտությամբ, այն վնասով, որ այդ պատժամիջոցները հասցնում են առաջին հերթին դրանց հեղինակներին և նախաձեռնողներին, որոշ եվրոպական և այլ երկրների ժողովուրդներին։ Ցանկանալով խաթարել ռուսական պետությունը և հասարակության պառակտում հրահրել մեր երկրում՝ նրանք փորձել են խեղդել մեր տնտեսությունը, ֆինանսական համակարգը և բանկային հատվածը, ինչպես նաև խաթարել գիտության, արդյունաբերության և կրթության ներուժը»,- հայտարարել է Պուտինը։
«Չկարողանալով հաղթել Ռուսաստանին մարտադաշտում, նրանք այժմ ապավինում են ռուս ժողովրդի դեմ բացահայտ ահաբեկչական պատերազմ մղելու մեթոդներին», - հավելել է Պուտինը։
Նրա խոսքով՝ ոչ ոք երբեք «չի կարող կոտրել ռուս ժողովրդին», նման բան «երբեք տեղի չի ունեցել և երբեք էլ տեղի չի ունենա»։

Путин убежден, что Западу не удастся своими действиями расколоть российское общество
Запад пытается спровоцировать общественный раскол в России и ведет борьбу против российского народа, однако никому «не сломить» его. Как передает Арменпресс, об этом заявил президент России Владимир Путин на встрече в Кремле с депутатами Государственной Думы VIII созыва, завершающими свою работу.
«С 2022 года Запад запустил русофобскую машину уже на полный ход. Просто ставит мировые рекорды. Причем сразу по двум критериям — и по числу так называемых санкций, и по их бесполезности, по тому ущербу, который эти санкции наносят прежде всего самим их авторам и инициаторам, народам некоторых европейских, да и других стран. Желая пошатнуть Российское государство, спровоцировать общественный раскол в нашей стране, они попытались задушить нашу экономику, финансовую систему, банковскую сферу, подорвать потенциал науки, промышленности и образования», — заявил Путин.
«Не в силах победить Россию на поле боя, они делают ставку уже на откровенно террористические методы ведения борьбы с нашим народом», — добавил Путин.
По его словам, никому и никогда «не сломить российский народ» — «этого не было никогда и никогда не будет».