Հունաստանը չի պլանավորում զորքեր ուղարկել Ուկրաինա
Հունաստանը չի պլանավորում զորքեր ուղարկել Ուկրաինա՝ Կիևին անվտանգության երաշխիքներ տրամադրելու շրջանակներում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է Հունաստանի կառավարության մամուլի քարտուղար Պավլոս Մարինակիսը հունական Sky հեռուստաալիքի եթերում։
«Այս պահին նման տարբերակ չկա։ Եվ նման ոչինչ պլանավորված չէ», - ասել է նա՝ պատասխանելով լրագրողի հարցին՝ արդյոք Հունաստանը զորքեր կուղարկի Ուկրաինա։
Օգոստոսի 18-ին ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Սպիտակ տանն ընդունել է Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկուն և ԵՄ անդամ երկրների ղեկավարներին, Եվրահանձնաժողովի նախագահին ու ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարին։ Այդ հանդիպման ժամանակ քննարկվել են Ուկրաինայի անվտանգության երաշխիքները։ Ըստ տարբեր հրապարակումների՝ բացի ռազմական օգնությունից, դիտարկվում է նաև Ուկրաինայում օտարերկրյա ուժերի տեղայակման հնարավորությունը։

Греция не планирует отправлять войска в Украину
Греция не планирует отправлять войска в Украину в рамках предоставления Киеву гарантий безопасности. Как сообщает «Арменпресс», об этом заявил пресс-секретарь греческого правительства Павлос Маринакис в эфире греческого телеканала Sky.
«На данный момент такой возможности нет. И ничего подобного не планируется», — сказал он, отвечая на вопрос журналиста, отправит ли Греция войска в Украину.
18 августа президент США Дональд Трамп принял в Белом доме президента Украины Владимира Зеленского, а также лидеров стран-членов ЕС, главу Европейской комиссии и генерального секретаря НАТО. В ходе встречи обсуждались гарантии безопасности Украины. По данным различных изданий, помимо военной помощи, рассматривается также возможность размещения иностранных войск в Украине.