Թրամփը չի կարծում, որ Խաղաղության Նոբելյան մրցանակ կստանա. NBC News
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը շատ է ցանկանում ստանալ Խաղաղության Նոբելյան մրցանակ, բայց չի կարծում, թե դա իրեն կհաջողվի: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հաղորդում է NBC հեռուստաընկերությունը՝ վկայակոչելով Սպիտակ տան ներկայացուցչին:
«Նախագահը զգում է, որ արժանի է Խաղաղության Նոբելյան մրցանակին, բայց չի կարծում, թե կկարողանա այն ստանալ», - ասել է հեռուստաալիքի զրուցակիցը, որի անունը չի նշվում:
NBC News-ը հաղորդում է, որ Թրամփի վարչակազմում վերջերս շատ են բարձրաձայնում այն մասին, որ նախագահն արժանի է Խաղաղության Նոբելյան մրցանակի՝ ընդգծելով նրա դերը Հայաստանի և Ադրբեջանի, Իսրայելի և Իրանի, Կամբոջայի և Թաիլանդի, Ռուանդայի և Կոնգոյի Դեմոկրատական Հանրապետության միջև հակամարտությունների դադարեցման գործում։
Ավելի վաղ Նորվեգիայի զանգվածային լրատվամիջոցները հաղորդել են, որ Միացյալ Նահանգների նախագահը Նոբելյան մրցանակի թեմայով զանգահարել է Նորվեգիայի ֆինանսների նախարար, ՆԱՏՕ-ի նախկին գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգին: Սպիտակ տան ներկայացուցիչը հաստատել է, որ Թրամփը հեռախոսով խոսել է Ստոլտենբերգի հետ, սակայն չի մանրամասնել, թե ինչի մասին է եղել զրույցը:

Трамп не уверен, что станет лауреатом Нобелевской премии мира - NBC News
Президент США Дональд Трамп хочет получить Нобелевскую премию мира, но не уверен, что получит её. Об этом сообщил телеканал NBC со ссылкой на представителя Белого дома, сообщает Арменпресс.
«Президент считает, что заслуживает Нобелевскую премию мира, но не уверен, что получит её», — сказал источник, имя которого не разглашается.
NBC News сообщает, что администрация Трампа открыто заявляла о том, что президент заслуживает Нобелевской премии мира, отмечая его роль в урегулировании конфликтов между Арменией и Азербайджаном, Израилем и Ираном, Камбоджей и Таиландом, а также Руандой и Демократической Республикой Конго.
Ранее норвежские СМИ сообщили, что президент США звонил министру финансов Норвегии и бывшему генеральному секретарю НАТО Йенсу Столтенбергу по поводу Нобелевской премии мира. Представитель Белого дома подтвердил, что Трамп разговаривал со Столтенбергом по телефону, но не уточнил, о чём был разговор.