Հայաստանի դեսպանն իր հավատարմագրերն է հանձնել Կոլումբիայի նախագահին
Կոլումբիայի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Արմեն Եգանյանը (նստավայրը` Բրազիլիա) հուլիսի 23-ին Բոգոտայի Նարինյո պալատում իր հավատարմագրերն է հանձնել Կոլումբիայի նախագահ Գուստավո Պետրոյին` դառնալով այդ երկրում երբևէ հավտարմագրված ՀՀ առաջին դեսպանը:
Նշվում է, որ պաշտոնական արարողությանը հաջորդած կարճ զրույցի ընթացքում Արմեն Եգանյանը նախագահ Պետրոյին է փոխանցել ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի ողջույնի խոսքերը:
Հաղորդվում է, որ նույն օրը Կոլումբիայի արտաքին գործերի նախարարությունում դեսպան Եգանյանն իր հավատարմագրերի պատճենն է հանձնել ԱԳ նախարար Ռոզա Յոլանդա Վիլյավիսենսիոյին:
ԱԳՆ-ի փոխանցմամբ՝ հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները անդրադարձել են Հայաստանի և Կոլումբիայի միջև երկկողմ օրակարգին:

Посол Армении вручил верительные грамоты президенту Колумбии
Чрезвычайный и полномочный посол Армении в Республике Колумбия Армен Еганян (резиденция в Бразилии) 23 июля вручил верительные грамоты президенту Колумбии Густаво Петро во Дворце Нариньо в Боготе, став первым послом Армении, аккредитованным в этой стране.
Как сообщает «Арменпресс» со ссылкой на МИД РА, в ходе короткой беседы после официальной церемонии Армен Еганян передал президенту Петро приветствия президента РА Ваагна Хачатуряна.
Сообщается, что в тот же день посол Еганян вручил копии верительных грамот министру иностранных дел Росе Иоланде Вильявисенсио в МИД Колумбии.