Փաշինյանն ու Միշուստինը քննարկել են Հայաստան-Ռուսաստան հարաբերությունների ներկա ընթացքը
Ռուսաստանի Դաշնության Ալթայի Հանրապետությունում անցկացվող Բնության և շրջակա միջավայրի պաշտպանությանը նվիրված միջազգային համաժողովի շրջանակում կայացել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ռուսաստանի Դաշնության Կառավարության ղեկավար Միխայիլ Միշուստինի հանդիպումը։
Միխայիլ Միշուստինը շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ վարչապետին միջազգային համաժողովին մասնակցելու հրավերն ընդունելու համար:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Հայաստան-Ռուսաստան հարաբերությունների ներկա ընթացքին։ Քննարկվել են երկկողմ համագործակցության օրակարգին, ԵԱՏՄ շրջանակում փոխգործակցությանը վերաբերող, ինչպես նաև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր։

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Russian Prime Minister Mikhail Mishustin discussed during their meeting in Russia’s Altai on Thursday the current course of the Armenian-Russian relationship, Pashinyan’s office said in a readout.
The meeting took place on the sidelines of an international conference on the protection of nature and environment.
PM Mishustin thanked the Armenian PM for accepting the invitation to participate in the conference.
Issues related to the bilateral cooperation agenda, the partnership within the framework of the Eurasian Economic Union and other issues of mutual interest were discussed.