Փաշինյանը և Մակրոնը քննարկել են Հայաստան-Ֆրանսիա հարաբերությունների օրակարգային մի շարք հարցեր
Ելիսեյան պալատում տեղի է ունեցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի առանձնազրույցը Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, վարչապետը ջերմորեն շնորհավորել է Էմանուել Մակրոնին Ֆրանսիայի ազգային տոնի առիթով և բարեկամ Ֆրանսիային մաղթել բարօրություն և բարգավաճում:
Ֆրանսիայի նախագահը շնորհակալություն է հայտնել բարեմաղթանքների համար՝ ընդգծելով Հայաստանի հետ բազմակողմ համագործակցությունը զարգացնելու և խորացնելու իր հանձնառությունը:
Ըստ աղբյուրի՝ զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Ֆրանսիա հարաբերությունների օրակարգային մի շարք հարցեր, որոնք վերաբերել են նաև համատեղ ծրագրերի ընթացքին:
Վարչապետ Փաշինյանն անդրադարձել է Բրյուսելում հուլիսի 14-ին տեղի ունեցած քննարկումներին՝ ընդգծելով ԵՄ-ի հետ համագործակցությունը խորացնելու ՀՀ կառավարության նպատակադրումը:

A private meeting between Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and French President Emmanuel Macron took place at the Élysée Palace, the PM's office has said in a readout.
The Prime Minister warmly congratulated Emmanuel Macron on the occasion of France’s national holiday and wished good health and prosperity to friendly France.
The French President expressed gratitude for the good wishes, emphasizing his commitment to developing and deepening multilateral cooperation with Armenia.
The interlocutors discussed a number of issues on the agenda of Armenia-France relations, which also related to the progress of joint programs.
Prime Minister Pashinyan touched upon the discussions held on July 14 in Brussels, emphasizing the Armenian Government’s goal of deepening cooperation with the EU.