ՀՀ ԱԺ պատգամավորն ու Իրանի դեսպանը կարևորել են տարածաշրջանում խաղաղությանն ու կայունությանն ուղղված քայլերը
Հայաստանի Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը հուլիսի 10-ին ընդունել է ՀՀ-ում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանիին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ ԱԺ-ից հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են Հայաստանի եւ Իրանի միջեւ երկկողմ համագործակցությանը, միջխորհրդարանական կապերի ընդլայնմանը, խոսել տարածաշրջանային զարգացումների վերաբերյալ:
Զրուցակիցները կարեւորել են անվտանգության ապահովումը, տարածաշրջանում խաղաղությանն ու կայունությանն ուղղված քայլերը:

Депутат НС Армении и посол Ирана подчеркнули важность шагов, направленных на обеспечение мира и стабильности в регионе
Председатель постоянной комиссии по внешним сношениям Национального Собрания Армении Саргис Ханданян 10 июля принял чрезвычайного и полномочного посла Исламской Республики Иран в РА Мехди Собхани.
Как сообщает «Арменпресс» со ссылкой на НС РА, в ходе встречи стороны обсудили вопросы двустороннего сотрудничества между Арменией и Ираном, расширения межпарламентских связей, а также региональные развития.
Собеседники подчеркнули важность обеспечения безопасности и шагов, направленных на обеспечение мира и стабильности в регионе.