Տավուշի մարզում վարչապետը հետևել է բանակային խաղերի մարտական փոխանցումավազքի մրցումներին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Տավուշի մարզում ներկա է գտնվել բանակային խաղերի շրջանակում անցկացված մարտական փոխանցումավազքի մրցումներին: Բանակային խաղերն անցկացվում են երրորդ տարին անընդմեջ, որոնք մեկնարկել են հունիսի 29-ից և կավարտվեն հուլիսի 6-ին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ կառավարության տարածած հաղորդագրությունից, մրցումներին մասնակցում են ՀՀ պաշտպանության, Ներքին գործերի, Արդարադատության նախարարությունների, Ազգային անվտանգության ծառայության, Պետական եկամուտների, Քննչական, Հակակոռուպցիոն կոմիտեների, Դատախազության և Պետական պահպանության ծառայության հավաքական թիմերը, որոնցում ներգրավված են նաև կին ծառայողներ: Ընդհանուր առմամբ, խաղերին մասնակցում է 19 թիմ:
Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել մրցումների մասնակիցներին բանակային խաղերին մասնակցության համար և շնորհավորել բոլոր այն մասնակիցներին, ովքեր հաջողություն են գրանցել: «Բանակային խաղերի անցկացմամբ ցանկանում ենք լրացուցիչ խթաններ ստեղծել ծառայողների համար, որ նրանք ավելի կենտրոնացած լինեն իրենց աշխատանքի վրա և պրոֆեսիոնալ մակարդակը շարունակական բարձրացնելու ուղղությամբ առավել մեծ մոտիվացիաներ ունենան»,-ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Մրցումներն անցկացվում են «Կողմնորոշում» մրցաձևից: Մրցավարները հետևել են մասնակիցների գործողություններին, գնահատել նրանց արագությունը, ճշգրտությունը: Բանակային խաղերի շրջանակում անցկացվել են նաև տարբեր զենքերից հրաձգության, քառամարտի, ռազմականացված կրոսավազքի և փոխանցումավազքի մրցումներ:
Ռազմականացված քառամարտ, ռազմականացված կրոսավազք, կողմնորոշում, հրաձգություն «ԱԿ 103» ինքնաձիգից, հրաձգություն «ՊՄ» ատրճանակից մրցաձևերում ընդհանուր հաշվարկով 1-ին, 2-րդ և 3-րդ տեղերը գրաված մասնակիցները (տղամարդիկ և կանայք) կպարգևատրվեն համապատասխան կարգի հավաստագրերով, մեդալներով և դրամական պարգևավճարով`1-ին տեղ՝ 1 000 000 դրամ, 2-րդ տեղ՝ 500 000 դրամ, 3-րդ տեղ՝ 300 000 դրամ, 1-ին տեղ գրաված թիմը՝ գավաթով:
Ռազմականացված կրոսավազքի փոխանցումավազքի մրցանակակիր թիմի անդամները կպարգևատրվեն մեդալներով, պատվոգրերով և դրամական պարգևավճարով` 1-ին տեղ՝ 300 000 դրամ, 2-րդ տեղ՝ 200 000 դրամ, 3-րդ տեղ՝ 150 000 դրամ:
Թիմային հաշվարկի արդյունքում մրցանակային տեղեր գրաված թիմերը կպարգևատրվեն՝ համապատասխան կարգի հավաստագրերով և գավաթով:

Премьер-министр присутствовал на состоявшихся в рамках Армейских игр соревнованиях по военно-спортивной эстафете
Премьер-министр Никол Пашинян в Тавушской области присутствовал на состоявшихся в рамках Армейских игр соревнованиях по военно-спортивной эстафете. Армейские игры проводятся третий год подряд, стартовали 29 июня и закончатся 6 июня.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, в соревнованиях приняли участие сборные команды министерства обороны, министерства внутренних дел, министерства юстиции, Службы национальной безопасности, Комитета государственных доходов, Следственного комитета, Антикоррупционного комитета, прокуратуры и Службы государственной охраны. В команды были включены также сотрудницы-женщины. Всего в Играх приняли участие 19 команд.
Премьер-министр поблагодарил участников соревнований за участие в Армейских играх и поздравил всех добившихся успеха участников.
«Проведением Армейских игр мы хотим создать дополнительные стимулы для служащих, чтобы они были более сосредоточены на своей работе и имели больше мотивации для постоянного повышения своего профессионального уровня», — сказал Никол Пашинян.
Участники (мужчины и женщины), занявшие 1, 2 и 3 места в общем зачете по военному четырехборью, военизированному кроссу, спортивному ориентированию, стрельбе из автомата «АК 103», стрельбе из пистолета «ПМ», будут награждены грамотами, медалями и денежными призами: 1-е место — 1 000 000 драмов; 2-е место — 500 000 драмов, 3-е место — 300 000 драмов.
Члены команды военизированного кросса будут награждены медалями, грамотами и денежными призами: 1-е место — 300 000 драмов; 2-е место — 200 000 драмов; 3-е место — 150 000 драмов.