ՀՀ վարչապետն ընդունել է Ֆրանսիայի հայկական հիմնադրամի վարչության անդամ Ռոբերտ Այդաբիրյանին
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Ֆրանսիայի հայկական հիմնադրամի վարչության անդամ Ռոբերտ Այդաբիրյանին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ կառավարության տարածած հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ Նիկոլ Փաշինյանը ողջունել է Ռոբերտ Այդաբիրյանի այցը Հայաստան և կարևորել նրա գործունեությունը հայրենիքում և Սփյուռքում:
Ռոբերտ Այդաբիրյանը նշել է, որ կիսում է Հայաստանի պետականության ամրապնդմանն ուղղված վարչապետ Փաշինյանի համոզմունքները: Նա իր աջակցությունն է հայտնել «Իրական Հայաստանի» գաղափարախոսությանը:
Զրուցակիցները քննարկել են պետական կառավարման համակարգի բարեփոխումների ընթացքին, ՀՀ տնտեսական զարգացմանը, կրթության և այլ ոլորտներում ծրագրերին վերաբերող հարցեր:

Prime Minister Nikol Pashinyan received Robert Aydabiryan, a member of the board of the Fonds Arménien de France.
The Prime Minister welcomed Aydabiryan’s visit to Armenia, commending his contributions both in the homeland and in the Diaspora.
Aydabirian noted that he shares Prime Minister Pashinyan’s vision for strengthening Armenia’s statehood and expressed his support for the “Real Armenia” ideology.
The two sides discussed issues related to public administration reforms, the economic development of Armenia, and programs in the fields of education and other sectors.