ՀՀ ԱԺ նախագահն ընդունել է Վրաստանի խորհրդարանի մշակույթի հանձնաժողովի նախագահի գլխավորած պատվիրակությանը
Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հունիսի 19-ին ընդունել է Վրաստանի խորհրդարանի մշակույթի հանձնաժողովի նախագահ Գիորգի Գաբունյայի գլխավորած պատվիրակությանը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ ԱԺ-ից հայտնում են, որ զրուցակիցների քննարկումների առանցքում են եղել միջխորհրդարանական կապերի զարգացմանը վերաբերող հարցերը:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել նաեւ տարածաշրջանային զարգացումներին եւ երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի:

Председатель Парламента Армении принял делегацию, возглавляемую председателем комиссии по культуре Парламента Грузии
19 июня спикер Национального Собрания Армении Ален Симонян принял делегацию во главе с председателем комиссии по культуре Парламента Грузии Георгием Габуниа.
Как передает “Арменпресс”, в Парламенте сообщили, что в центре обсуждений были вопросы развития межпарламентских связей.
На встрече также были затронуты региональные развития и другие вопросы, представляющие взаимный интерес.