ԱԽ քարտուղարն անդրադարձել է Նիկոլ Փաշինյանի՝ Թուրքիա կատարելիք այցի վերաբերյալ տեղեկություններին
Հայաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը չի մեկնաբանել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի` Թուրքիա կատարելիք այցի մասին համացանցում տարածված տեղեկատվությունը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Արմեն Գրիգորյանն այս մասին ասաց լրագրողների հետ ճեպազրույցի ընթացքում՝ հորդորելով սպասել կառավարության կողմից համապատասխան տեղեկատվության։
«Մանրամասների մասով եկեք սպասենք վարչապետի աշխատակազմի հայտարարությանը»,-նշել է Գրիգորյանը՝ անպատասխան թողնելով նաև հնարավոր այցի ժամկետների վերաբերյալ հարցը։
Ավելի վաղ համացանցում տեղեկություններ էին շրջանառվել, որ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հունիսի 20-ին մեկնելու է Թուրքիայի մայրաքաղաք Անկարա, որտեղ հանդիպում է ունենալու Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ։
Վարչապետի մամուլի խոսնակ Նազելի Բաղդասարյանն իր հերթին,  պատասխանելով այս մասին ԶԼՄ-ների հարցմանը, նշել էր, որ ՀՀ վարչապետի բոլոր միջազգային այցերի վերաբերյալ ժամանակին տրամադրվում է պատշաճ տեղեկատվություն։

Секретарь Совбеза коснулся информации о предстоящем визите Никола Пашиняна в Турцию
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян не стал комментировать распространенную в интернете информацию о предстоящем визите премьер-министра Армении Никола Пашиняна в Турцию.
Как сообщает “Арменпресс”, Армен Григорян обратился к этому на брифинге с журналистами, призвав их дождаться соответствующей информации от правительства.
“Что касается подробностей, то давайте дождемся заявления Аппарата премьер-министра”, - ответил Григорян.
Ранее в интернете распространилась информация о том, что премьер-министр Армении Никол Пашинян 20 июня отправится в столицу Турции Анкару, где встретится с президентом Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом.
Пресс-секретарь премьер-министра Назели Багдасарян, отвечая на запросы СМИ по данному поводу, отметила, что обо всех международных визитах премьер-министра Армении своевременно предоставляется надлежащая информация.