Ավելի քան 100 մարմին է դուրս բերվել Հնդկաստանում ինքնաթիռի կործանման վայրից
Ոստիկանությունը հայտնել է, որ Ահմեդաբադում Air India ինքնաթիռի կործանման վայրից դուրս բերված ավելի քան 100 մարդու մարմին տեղափոխվել է հիվանդանոց։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է Reuters լրատվական գործակալությունը։
Ինքնաթիռն ընկել է բնակելի հատվածում՝ բժիշկների հանրակացարանի վրա։ Այն հարվածել է ճաշարանի հատվածին, որտեղ գտնվող բժշկական համալսարանի բազմաթիվ ուսանողներ զոհվել են։ Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ փրկարարները դեպքի վայրից դուրս են բերել 30-ից 35 մարդու մարմին։ Փլատակներում էլի մարդիկ կան։
Ինքնաթիռն Ահմեդաբադից վերելք է կատարել տեղական ժամանակով 13։38-ին և ուղղություն վերցրել դեպի Լոնդոնի Գեթվիք օդանավակայան, ուր պետք է ժամաներ տեղական ժամանակով 18։25-ին։ Րոպեներ անց ինքնաթիռը կործանվել է։ Ինքնաթիռից դադարել են տվյալներ ստանալ, երբ այն գտնվում էր 190 մ բարձրության վրա։
Օդանավում գտնվել է 230 ուղևոր և անձնակազմի 12 անդամ։ Air India ավիաընկերությունը X սոցիալական հարթակում հաղորդել է, որ օդանավում գտնվող ուղևորների թվում էին 169 հնդիկ, 53 բրիտանացի, 7 պորտուգալացի, 1 կանադացի։

С места крушения индийского самолета извлечено более 100 тел
Самолет упал в жилом районе, на общежитие врачей. Он врезался в зону кафетерия медицинского университета, где погибло много студентов. Ранее сообщалось, что спасатели извлекли с места происшествия от 30 до 35 тел. Под завалами все еще находятся люди.
Самолет вылетел из Ахмадабада в 13:38 по местному времени и направился в лондонский аэропорт Гатвик, куда он должен был прибыть в 18:25 по местному времени. Через несколько минут самолет потерпел крушение. Передача данных с самолета прекратилась, когда он находился на высоте 190 метров.
На борту находились 230 пассажиров и 12 членов экипажа. Air India сообщила в социальных сетях, что на борту находились 169 индийцев, 53 британца, 7 португальцев, 1 канадец.