Ֆիդանը Մոսկվայում բանակցություններից հետո կմեկնի Կիև. Reuters
Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Հաքան Ֆիդանը պլանավորում է Մոսկվայում անցկացվող բանակցություններից հետո՝ շաբաթվա վերջին այցելել Կիև։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է Reuters-ը՝ հղում անելով աղբյուրների։
Ըստ գործակալության զրուցակիցների՝ Մոսկվայում Թուրքիայի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը մտադիր է հաստատել իր երկրի միջնորդական դերը Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև բանակցություններում։
Հաքան Ֆիդանը երկօրյա այցով Մոսկվայում է գտնվում մայիսի 26-ից՝ Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի հրավերով։ Մայիսի 26-ին Ֆիդանին Կրեմլում ընդունել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը։ Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարարը նաև հանդիպում է ունեցել նախագահի օգնական Վլադիմիր Մեդինսկիի հետ, որը գլխավորել է Ռուսաստանի պատվիրակությունը մայիսի 16-ին Ստամբուլում Ուկրաինայի հետ կայացած բանակցություններում։

Фидан после переговоров в Москве отправится в Киев – Reuters
Министр иностранных дел Турции Хакан Фидан планирует посетить Киев в конце недели после переговоров в Москве. Как передает Арменпресс, об этом сообщает Reuters со ссылкой на источники.
По данным собеседников агентства, в Москве глава МИД Турции намерен подтвердить посредническую роль своей страны в переговорах между Россией и Украиной.
Хакан Фидан находится в Москве с двухдневным визитом с 26 мая по приглашению министра иностранных дел России Сергея Лаврова. 26 мая Фидан был принят в Кремле президентом России Владимиром Путиным. Глава МИД Турции также встретился с помощником президента Владимиром Мединским, возглавлявшим российскую делегацию на переговорах с Украиной в Стамбуле 16 мая.