Պուտինն այցելել է Կուրսկի մարզ՝ ուկրաինական ուժերի դեմ գործողության ավարտից հետո առաջին անգամ
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը մայիսի 20-ին այցելել է Կուրսկի մարզ և հանդիպել կամավորական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին մայիսի 21-ին հաղորդագրություն է տարածել Կրեմլի մամուլի ծառայությունը։
ՌԴ նախագահը նաև հանդիպում է ունեցել Կուրսկի մարզի նահանգապետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Ալեքսանդր Խինշտեյնի հետ, իսկ Կուրչատով քաղաքում խորհրդակցություն է անցկացրել մունիցիպալիտետների ղեկավարների հետ։ Պուտինը նաև այցելել է Կուրսկի ԱԷԿ-2, որը գտնվում է կառուցման փուլում։
ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ Ուկրաինայի զինված ուժերից Կուրսկի մարզի լիակատար ազատագրումից հետո սա Պուտինի առաջին այցն է տարածաշրջան։
ՌԴ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Վալերի Գերասիմովը Վլադիմիր Պուտինին ուկրաինական ուժերի դեմ գործողության ավարտի մասին զեկուցել էր ապրիլի 26-ին։ Մինչ այդ Պուտինը Կուրսկ էր այցելել մարտին։

Путин посетил Курскую область, впервые после завершения операции против украинских сил
Президент России Владимир Путин 20 мая посетил Курскую область и встретился с представителями волонтерских организаций. Как передает «Арменпресс», об этом 21 мая сообщила пресс-служба Кремля.
Президент России встретился и с временно исполняющим обязанности губернатора Курской области Александром Хинштейном, провел совещание с главами муниципалитетов города Курчатова. Путин также посетил строящуюся Курскую АЭС-2.
ТАСС пишет, что это первый визит Путина в регион после полного освобождения Курской области от украинских вооруженных сил.
Начальник Генерального штаба Вооруженных сил РФ Валерий Герасимов 26 апреля доложил Владимиру Путину о завершении операции против украинских войск. До этого Путин посещал Курск в марте.